Як правильно посадити картоплю на зиму, щоб тримати гарний урожай ранньою весною

Багато городників традиційно садять картоплю навесні. Раніше і я робила так само, але потім прочитала одну статтю, присвячену посадці озимих сортів восени. Вони мають ряд переваг, серед яких основною є швидке достигання, завдяки чому можна набагато раніше отримати багатий врожай і їсти картоплю вже тоді, коли інші тільки посадили бульбу. Більш детально про всі нюанси та особливості читайте у нашій статті.

Переваги осінньої посадки картоплі

Збираючи врожай, вибрати з землі всі бульби не виходить, в результаті чого вони починають сходити вже в середині весни. Однак проблема полягає в тому, що ніякого врожаю вони не принесуть, оскільки знаходяться на дуже великій глибині. Але от якщо посадити картоплю восени, то можна домогтися досить-таки хороших результатів.

«Озимі» сорти набагато краще використовують вологу, що утворюється в результаті танення снігу, тому бульби набагато швидше формуються і активно ростуть. Урожай буде вже готовий до збору ще до появи фітофтори. При цьому вам не доведеться робити обприскування кущів від колорадського жука і виконувати будь-які заходи щодо профілактики хвороб.

Але важливо розуміти, що є і певні ризики. Тому, якщо ви вирішили посадити культуру під зиму, то залиште частину посадкового матеріалу і на весну, щоб повністю не залишитися без врожаю.

Як правильно садити «озиму» картоплю

Якщо ви хочете, щоб картопля вродила, необхідно дотримуватися деяких правил. Перш за все ви повинні подбати про захист бульб від шкідливих комах і гнилі. Для цього насіннєвий матеріал слід почати за 2 тижні до посадки виносити на сонце, а також підгодувати.

Як тільки картопля добре просохла, можна відразу приступати до посадки. Грунт попередньо перекопується, а потім вириваються лунки глибиною близько 10 см, дно яких присипається деревним попелом. Дуже важливо земельну ділянку накрити шаром соломи товщиною 15 см. Вона акумулює перепади температур, а також буде підтримувати в землі оптимальний рівень вологості. Схема посадки повинна бути більш щільною, ніж зазвичай, оскільки частина бульб за зиму загине.

Кілька слів про сорти

Для посадки восени підходить далеко не вся картопля. Так, наприклад, не найкращим вибором стануть ранні і суперранні сорти. Оптимальний варіант – це «Світанок», «Адретта» і «Агрія». Ці види зовсім не бояться холодів, а також володіють високою врожайністю.

Читайте також: Прибирання ділянки, внесення добрив: що слід зробити восени, щоб наступного року ваш город порадував вас хорошим урожаєм


Не пропустіть