Прибирання ділянки, внесення добрив: що слід зробити восени, щоб наступного року ваш город порадував вас хорошим урожаєм

Восени роботи в городі не припиняються. У цей період дачники займаються підготовкою ділянки до наступного сезону. Що потрібно зробити в осінній період, щоб в майбутньому році ви отримали відмінний урожай? Ми розповімо про найпоширеніші помилки, які допускають садівники, і дамо кілька корисних порад.

Не припиняйте боротьбу з бур’янами

Нерідко садівники припиняють займатися прополюванням після збору врожаю. Це велика помилка. Адже осінь – це час дозрівання насіння у багатьох бур’янів. Вітер розносить їх по всій ділянці. Якщо ви проігноруєте прополювання восени, наступного року на вас чекає важка боротьба з бур’янами. Тому обов’язково займіться восени прополюванням. Це полегшить вам роботу наступного сезону.

Обрізка багаторічних чагарників

Якщо ви хочете отримати наступного року акуратні і красиві чагарники, видаліть з багаторічників не живу частину, яка височить над землею.

Багато садівників залишають залишки колишньої рослинності, щоб в майбутньому році їм було легше знайти свої посадки. Але слід пам’ятати, що в наступному сезоні у багаторічників виростуть нові пагони. Вам буде дуже важко видалити старі омертвілі частини.

Існує 2 види осінньої обрізки:

  • санітарна;
  • формуюча.

При санітарній обрізці видаляють поламані і висохлі гілки. Формування необхідне для того, щоб додати чагарнику естетичної форми. З цією метою обрізають тільки ті рослини, які цвітуть у літній і ранній осінній період.

Правильно вибирайте час обрізки

Обрізку рослин не варто проводити на початку осені. Занадто рання “стрижка” багаторічників – поширена помилка садівників. В цьому випадку всі ресурси рослини будуть спрямовані не на підготовку до зимівлі, а на відновлення.

Обрізку проводять, коли в рослині вже припинився рух соків. Зазвичай це відбувається після опадання листя. Але цю процедуру потрібно встигнути провести до настання сильних морозів.

Зберіть гнилі плоди

Деякі городники не збирають зіпсовані плоди, а залишають їх гнити на ділянці. Вони помилково вважають, що фрукти перетворяться в добрива. Але це не зовсім так.

Гнилі фрукти на ділянці не тільки виглядають непривабливо, але й приманюють шкідливих комах і гусениць. Тому восени потрібно зайнятися прибиранням і повністю очистити ділянку від зіпсованих плодів. Ваш сад повинен залишатися чистим.

Якщо у вас на ділянці опало багато яблук, то обов’язково зберіть їх. Ви можете використовувати падалицю в якості добрива.

Посадіть весняні цибулинні рослини

Первоцвіти роблять сад ошатним ранньою весною. Тому восени слід посадити такі квіти, як тюльпани, крокуси, гіацинти, нарциси. Ці весняні рослини в березні – квітні прикрасять ваші клумби яскравими бутонами. Їхні цибулини повинні провести всю зиму в землі, щоб потім дати коріння, відростити зелене листя і зацвісти.

В Україні первоцвіти найкраще садити в кінці вересня – початку жовтня. Це потрібно встигнути зробити до заморозків. Але занадто рано садити такі квіти теж не слід. Інакше вони почнуть швидко рости і розвиватися а потім загинуть при перших морозах.

Поділіть багаторічники

Якщо ви посадили на ділянці багаторічники, то восени вам доведеться доглядати за ними. Згодом такі культури розростаються і потребують розподілу. Без цього неможливо розраховувати на пишне цвітіння.

Багаторічні квіти зазвичай ділять восени. Частота проведення цієї процедури залежить від різновиду рослин. Далеко не всі багаторічники треба ділити щороку. Багато квітів потребують такої обробки раз в декілька років, а деякі багаторічникивзагалі не потрібно ділити.

Посійте зелень

Не поспішайте прибирати садовий інструмент навіть пізньої осені. Він вам ще може стати в нагоді для посадки зелені.

Деякі види рослин допускається садити ближче до зими, щоб отримати урожай ранньою весною. До них відноситься редис, салат латук, шпинат.

Внесіть добрива

Восени необхідно скопати грунт і внести добрива. У цей період рослинам необхідна фосфорна і калійна підгодівля, а також органічні речовини (гній, компост).

Не забувайте про сидерати – зелені добрива. Так називаються рослини, які покращують структуру ґрунту, сприяють збереженню в ній корисних речовин і перешкоджають росту бур’янів.

Сидерати садять в теплиці відразу після збору врожаю. Вони встигають зійти до настання заморозків.

До сидератів відноситься конюшина, багато видів кормових бобів, пшениця, жито, овес, гірчиця, суріпиця. рапс. Вони допоможуть вам наситити грунт органічними речовинами. Один вид рослин навряд чи допоможе вирішити проблему, тому краще висаджувати суміш насіння.

Висновок

Ми перерахували основні види осінніх робіт на ділянці. Візьміть їх на замітку і нічого не забудьте. Інакше навесні вам доведеться виправляти помилки, допущені восени.

Читайте також: Осіннє перекопування ґрунту в городі: користь чи зайва трата часу?


Не пропустіть