Як поливати розсаду томатів, щоб вона росла міцною і не хворіла

Поливу розсади завжди потрібно приділяти особливу увагу. Це ключовий фактор, який впливає на правильне формування і розвиток молодих рослин. Причому, до кожної овочевої культури потрібен свій підхід в цій справі. Одним потрібно більше вологи, іншим – менше. І це дуже важливо враховувати при поливі.

Багатьом здається, що полив – це дурниця, тут немає абсолютно нічого складного. Однак на практиці все зовсім не так. У багатьох городників є проблеми з вирощуванням розсади тільки через те, що вони неправильно її поливають.

У цій статті мова піде про полив розсади томатів. Ми розповімо, як правильно вибрати режим поливу і наскільки він повинен бути рясним, щоб рослини відчували себе максимально комфортно і могли нормально рости і розвиватися.

1. Температура води

Томати – це теплолюбна культура, тому розсада добре розвивається саме в теплі. І важливо це не тільки у випадку з температурою повітря, а й з температурою грунту, в якому вона росте. Сильні перепади температури можуть негативно вплинути на молоді рослини (особливо на перших етапах розвитку), тому краще не поливати томати холодною водою.

Так, нічого суперстрашного не буде, якщо ви декілька разів поллєте розсаду холодною водою. Однак при регулярному поливі це дійсно може серйозно позначитися на якості розсади – вона може помітно загальмувати свій ріст і зупинити нарощування листя. Адже вона буде перебувати в стані хронічного стресу через постійні перепади температури грунту. А таких станів краще уникати.

Намагайтеся поливати розсаду томатів водою кімнатної температури. Тим більше, що зробити це зовсім нескладно. Достатньо налити воду в лійку або пляшку і просто залишити її в кімнаті на декілька годин.

2. Частота поливу

На перших етапах росту томатів потрібно зовсім мало вологи, зате потім ця потреба почне суттєво збільшуватися (коли вони активно почнуть нарощувати зелену масу). Тому чіткого графіка періодичності поливу тут бути не може.

Дивіться по ситуації. Якщо ви бачите, що верхній шар грунту просох, це означає, що розсаду томатів можна сміливо поливати. А ось частіше робити це не варто, так як це може привести до заболочування грунту і спровокувати появу цвілі і збудників грибкових захворювань.

3. Обсяг поливу

Обсяг поливу теж сильно залежить від віку розсади. Наприклад, перші пару тижнів після появи сходів їй взагалі не потрібен повноцінний полив з лійки. Достатньо просто гарненько зрошувати грунт з пульверизатора.

А ось у міру зростання розсади томатів полив буде все рясніший. Але головне тут – не переборщити і його збільшувати поступово. В ідеалі волога повинна випаровуватися за пару днів. Тоді не буде ризику застою вологи біля коренів і появи цвілі і грибка.

До речі, саме рясний і частий полив є головною причиною появи такого захворювання, як “чорна ніжка”, яка в більшості випадків призводить до загибелі рослин. Так що, будьте дуже обережні з частотою і обсягом поливу.

4. Провітрювання після поливу

Зараз багато хто вирощує розсаду томатів в міні-тепличках і під іншими укриттями. Але важливо пам’ятати, що в таких умовах (тепло і підвищена вологість) прекрасно почуває себе цвіль. Щоб не спровокувати її активний розвиток в грунті, варто знімати укриття і провітрювати розсаду пару годин в день. Це чудова профілактика.

5. Полив перед пікіруванням

Пікірування томатів – тема завжди спірна. Хтось повністю очищає коріння розсади і підрізає його, щоб стимулювати розвиток, а хтось – пересаджує томати разом із земляною грудкою. Але в будь-якому випадку томати при цій процедурі потрібно акуратно витягнути з ємностей, де вони ростуть. А це буває дуже непросто.

Пікірування набагато простіше проводити, коли земля в розсади підсушена. Такий грунт легко піддається впливу, а значить отримати рослини стає набагато простіше. До того ж, ризик сильно травмувати корінці в цьому випадку набагато нижчий, тому що немає важких мокрих шматків грунту, під вагою яких вони можуть обірватися. Так що, радимо припинити полив розсади за декілька днів до пікірування.

Мабуть, на цьому все. Як бачите, в поливі розсади томатів немає нічого складного. Головне – поставитися до цього уважно і дотримуватися помірності в усьому. Бажаємо вам міцної та здорової розсади!

Читайте також: Що робити, щоб розсада томатів росла товстенькою і кремезною


Не пропустіть