Що робити, щоб розсада томатів росла товстенькою і кремезною

Практично кожен городник вирощує томати, і у всіх є свої способи, тонкощі і секрети догляду за ними. Але, як не крути, цей шлях завжди починається з вирощування розсади. І саме на цьому етапі багато хто стикається з певними проблемами.

Справа в тому, що в домашніх умовах молоді томати дуже схильні до витягування. А в такому вигляді їх вкрай складно утримувати. До того ж, пересаджувати такі томати на постійне місце буде досить проблематично: довгий стовбур можна легко зламати при заглибленні, а це може позначитися на швидкості адаптації рослини до нового місця.

Що робити, щоб розсада томатів росла товстенькою і кремезною?

У цій статті ми розповімо вам, як потрібно доглядати за розсадою томатів, щоб вона росла міцною, кремезною і не витягувалася. Існує кілька дуже простих правил, які допоможуть цього домогтися.

Вибір сорту

Як не дивно, багато що залежить від самого сорту томатів. Якщо ви хочете без зайвого клопоту отримати кремезну і товстеньку розсаду, то можете просто відразу вибирати супердетермінантні або штамбові сорти томатів. Вони спочатку сильно обмежені в зростанні, тому і на етапі розсади теж не будуть надто активно рости вгору.

Якщо ж ви виберете інші сорти, доведеться докласти додаткових зусиль для того, щоб отримати хорошу і присадкувату розсаду томатів.

Низький посів

Перше, про що потрібно подбати при посіві індетермінантних або детермінантних сортів томатів, – це висота посіву насіння і можливість додаткового підсипання грунту в міру росту розсади.

У домашніх умовах розсада томатів буде витягуватися з дуже високою часткою ймовірності, тому краще заздалегідь до цього підготуватися і залишити в ємності вільне місце.

Можна сіяти насіння томатів десь посередині глибини ємності, а потім у міру росту рослин просто підсипати свіжий грунт. Завдяки цьому розсада завжди виглядає презентабельно і прекрасно себе почуває. Звичайно, чим вища ємність для розсади, тим довше можна буде тримати в ній томати, регулярно підсипаючи грунт.

Освітлення

Якщо ви хочете звести до мінімуму ризики витягування, то обов’язково подбайте про те, щоб розсаді вистачало освітлення. А в умовах короткого світлового дня це можна зробити тільки за допомогою фітолампи. Головне, щоб вона була досить потужна і перебувала не занадто високо над рослинами.

Як показує досвід, без такого досвічування не обійтися, навіть якщо розсада росте на сонячному підвіконні. Їй просто не вистачає тривалості весняного світлового дня, і вона гарантовано починає витягуватися.

Температура повітря

Ще один важливий момент – це температура повітря в приміщенні, де росте розсада томатів. Чим вища температура повітря, тим більше світла потрібно розсаді. І якщо його сильно не вистачає, то вона починає не просто витягуватися, а цілком може почати навіть закручуватися.

Тому, якщо у вас все-таки немає хорошої досвітки, потрібно помістити розсаду на підвіконня де прохладніше або хоча б відставити якнайдалі від батареї опалення. Тоді витягування розсади можна помітно скоротити.

Підживлення

А ось з підгодівлею все не так однозначно. Багато хто бачить, що розсада починає витягуватися і вважає, що це відбувається через нестачу живлення. Однак в більшості випадків це не так. У всьому, як правило, винна нестача світла.

Тому не варто екстрено вносити великі дози підгодівлі, щоб розсада стала відчувати себе краще. Швидше за все, це спрацює в зворотну сторону і тільки погіршить стан розсади. Давати підгодівлю варто тільки тоді, коли ви бачите явні проблеми з пігментом листя: наприклад, вони стали занадто блідими або почали жовтіти.

Отже, резюмуючи все вище сказане, можна зробити наступні висновки. Щоб розсада томатів росла міцною і кремезною, потрібно посіяти її якомога нижче і забезпечити баланс між температурою повітря в приміщенні і освітленням. Як бачите, в цьому немає нічого складного.

Читайте також: 7 помилок при посіві томатів, які заважають розсаді нормально розвиватися


Не пропустіть