7 помилок при посіві томатів, які заважають розсаді нормально розвиватися

Посів насіння на розсаду – це дуже важливий етап, який може серйозно вплинути на подальший розвиток молодих рослин. Існує багато тонкощів і нюансів, які потрібно врахувати при посіві, щоб потім не зіткнутися з проблемами, пов’язаними з затримками в рості або непривабливим зовнішнім виглядом розсади. Причому, до кожної культури в цьому плані потрібен свій підхід.

У цій статті ми розповімо вам про найчастіші помилки, які здійснюють городники при посіві томатів на розсаду. Думаємо, ця інформація для багатьох буде корисною і допоможе виростити міцні, здорові і красиві молоді рослини.

Чого не можна робити при посіві томатів на розсаду

1. Ранній посів

Томати ростуть і розвиваються не так довго, як солодкий перець або баклажани, тому їх не варто сіяти в один час з ними. Крім того, багато сортів томатів дуже високорослі і при ранньому посіві можуть встигнути перетворитися на вашому підвіконні в величезні кущі, за якими буде дуже складно доглядати і транспортувати потім до місця висадки.

При плануванні термінів краще орієнтуйтеся на свої кліматичні умови (коли ви зможете висадити томати на постійне місце) і рекомендації виробника насіння (в якому віці він рекомендує висаджувати розсаду на постійне місце). Це допоможе вам вірно все спланувати і уникнути переростання розсади томатів.

2. Неопрацьований грунт

Якщо ви берете грунт з вулиці або ж купили його в магазині, але не впевнені в якості, то його обов’язково потрібно попередньо обробити. Це дозволить вам знизити ризики виникнення цвілі і грибкових захворювань.

Для обробки підійде будь-який фунгіцид ( “Фітоспорин”, наприклад), який є в садовому магазині. Використовуйте ці препарати чітко за інструкцією, і тоді будете впевнені в тому, що грунт вас не підведе.

3. Посів близько до верхнього краю ємності для розсади

Розсада більшості сортів томатів росте досить активно. Крім того, вона дуже схильна до витягування при нестачі світла. Саме тому краще заздалегідь передбачити можливість для регулярного підсипання грунту в міру зростання розсади.

Не сійте насіння томатів занадто високо. Краще заповнити контейнер наполовину (якщо у вас касети для розсади або невеликі горщики) або ще нижче (якщо у вас горщики побільше, і розсада в них буде рости досить довго) і викладайте насіння саме на цьому рівні. Тоді у вас буде непоганий запас вільного місця, щоб потім регулярно підсипати свіжий грунт.

4. Занадто глибокий посів

Незважаючи на те, що насіння краще сіяти досить низько, сильно заглиблювати його при цьому не варто. Верхній шар грунту повинен бути не дуже великим. Ідеально, якщо він буде всього 1-1,5 сантиметра. В цьому випадку процес проростання насіння не затягнеться, і сходи з’являться досить швидко.

5. Рясний полив

Звичайно, насінню потрібне вологе середовище для того, щоб швидко прорости. Однак це зовсім не означає, що потрібно дуже рясно поливати посіви. Дехто, наприклад, взагалі обходиться оприскуванням грунту з пульверизатора: спочатку по насінню, потім – по верхньому шару грунту. Такого об’єму вологи для проростання цілком достатньо. До того ж, посіви можна накрити плівкою або прозорою кришкою, щоб довго підтримувався необхідний рівень вологості.

Якщо ж з поливом переборщити, то це може призвести до поширення цвілі на грунті та навіть до загнивання насіння. Так що, будьте з цим дуже обережні.

6. Низька температура повітря

Томати – це дуже теплолюбна культура, тому для нормального проростання їм потрібна висока температура повітря. Вона повинна бути хоча б близько +24 градусів, щоб томати швидко і дружно проклюнулися.

Тому не можна регулярно відкривати вікна на провітрювання поруч з посівами. Краще ставити їх в інше місце на цей час. Крім того, обов’язково перевірте, чи не дме у вас з вікон (якщо розсада стоїть на підвіконні). Якщо з вікон постійно дме, значить температура на підвіконні буде набагато нижчою, ніж у всьому приміщенні. І це теж потрібно враховувати при виборі місця для проростання томатів.

7. Відсутність провітрювань

Цей пункт відноситься до тих, хто вирощує розсаду томатів під укриттями (накриває плівкою, склом або прозорими кришками). При такому способі вирощування посіви обов’язково потрібно регулярно провітрювати. Особливо в умовах підвищеної вологості (коли на плівці або кришці з’являється конденсат).

Для провітрювання достатньо кожного дня знімати укриття на 1-2 години. Це допоможе уникнути появи цвілі на грунті та зараження томатів грибковими захворюваннями.

Читайте також: Розсада починає гинути: як не допустити появи чорної ніжки


Не пропустіть