Випий і заспокойся: 5 кращих чаїв від стресу

Кожна чашка чаю містить від 25 до 100 мг кофеїну. Для порівняння: в порції енергетика кофеїну 65 мг, в пляшці кока-коли – 30, в розчинній каві – від 30 до 150 мг, а чашечка американо «вартує» від 80 до 160 мг кофеїну. Так, якщо вам потрібно розслабитися, подолати безсоння або зменшити стрес, чорний і зелений чай варто заварювати з обережністю. Втім, є деякі сорти чаю, які допомагають заспокоїтися не гірше, ніж доза валер’янки. І, звичайно ж, ми всі знаємо про прекрасні релаксаційні властивості трав’яних чаїв. Ми вибрали найсмачніші і найнадійніші з них – ставте чайник!

Да Хун Пао

Інша назва цього чаю – великий червоний халат. Це сильно ферментований чай улун, який має здатність швидко знімати нервову напругу, розслабляти і заспокоювати людину.

Молочний улун

Чим сильніше чай піддається процесу ферментації, тим менше кофеїну залишається в його листі і тим менше він дратує нервову систему. Улун – один з найбільш сильно ферментованих сортів чаю, а молочний улун – мабуть, чемпіон за швидкістю розслаблення і зняття роздратування. Якщо у вас був важкий день, то чашечка молочного улуна – те, що вам потрібно.

Зелений чай з жасмином

Жасмин – це природний антидепресант, який допомагає в вивільненні ендорфіну, нейтралізує стресовій гормон кортизол і допомагає зняти напругу і втому. А зелений чай допомагає впоратися з головним болем і відчуттям втоми. Цей напій особливо корисний в кінці важкого дня, коли потрібно зібратися перед заключним ривком, а потім – швидко розслабитися.

Настій ромашки

Настій з квіток аптечної ромашки корисний не тільки для зняття стресу: його регулярне вживання допомагає зменшити рівень цукру в крові. Якщо ж вам потрібен засіб від безсоння, то склянку відвару ромашки, випита за годину або дві до сну – відмінний засіб. До речі, для посилення ефекту можна додати до ромашки трохи сухої лаванди, яка також володіє релаксаційним ефектом.

Читайте також: 10 дієвих способів позбутися від стресу

М’ятний чай

Листя перцевої м’яти, їх смак і аромат, діють як природний антидепресант: покращують емоційний фон, знімають стрес, заспокоюють і розслаблюють. А ще аромат м’ятного чаю знижує апетит, так що якщо ви хочете скинути зайву вагу, випивайте чашку м’ятного відвару перед обідом або хоча б просто ставте чашку з ароматним напоєм на стіл.


Не пропустіть