Встигнути до зими: як законсервувати саму дачу і підготувати продукти для зимового зберігання

Вже не за горами зима. Восени для дачників починається підготовча пора. Потрібно продумати, як раціонально розкласти зібраний урожай, підготувати будинок і город до холодів. Тим більше це актуально, якщо ви не збираєтеся жити взимку на дачі.

Захист від гризунів

Як тільки починаються перші холоди, щури та миші намагаються перебиратися в більш теплі місця. Туди, де більше їжі. А це означає, що небажаних гостей можна буде виявити в тих місцях, де зберігається урожай. Вони будуть накопичуватися всередині стін і під підлогою, де, до речі, можуть перегризти проводи та кабелі. До того ж миші і щури є переносниками гельмінтів, бліх і навіть коростявих кліщів.

Що можна зробити:

  • Встановити мишоловки. Але таких пристосувань потрібно багато. Їх слід розмістити всюди, де передбачається поява гризунів. Мишоловки принесуть результати тільки в тому випадку, якщо регулярно відвідувати дачу і «перезаряджати» їх.
  • Ультразвукові відлякувачі. Вони непогано працюють, але при дотриманні одного правила – в приміщенні не повинно бути меблів, тобто ніяких перешкод для ультразвукових хвиль. Встановлювати відлякувачі потрібно у всіх приміщеннях і кімнатах.
  • Отруйні приманки. Це один з найпопулярніших способів позбавлення від гризунів. Краще віддати перевагу тим препаратам, які будуть муміфікувати тіла гризунів. Але вам доведеться пам’ятати про дотримання всіх заходів безпеки після повернення на дачу, особливо коли приїдуть діти і домашні тварини.
  • Ще один реальний спосіб – клейові пастки. Такі препарати працюють за простим принципом: клей наносять на основу, гризуни, потрапляючи на це місце, в прямому сенсі прилипають і гинуть. Такий клей не розтікається і довгий час не висихає.

Зберігаємо урожай

Перш за все, всі зібрані овочі та фрукти необхідно висушити і підготувати до «зимівлі», в залежності від виду. Обов’язково слід подбати про приміщення для зберігання. Для погребів і сараїв рекомендується використовувати сірчані шашки. Буквально за 8 годин вони дозволять позбутися від грибка, який з’явився в літню пору.

Допускається використання спеціальних спреїв, що запобігають появі різних захворювань овочів і фруктів. Тільки після таких заходів можна спокійно закладати на зберігання все, що було зібрано з городу.

Овочі та фрукти для цього краще упакувати в пластикові контейнери. А буряк, селеру і моркву можна засипати піском.

Деякі садівники успішно використовують гілочки рослин із запахом, який погано переносять миші і щури. До них відносять пижму, череду, ялівець, реп’яхи, чорнокорінь. У багатьох рослин навіть є колючки. Але, не варто розраховувати на тривалий ефект від таких засобів. Рано чи пізно рослини зів’януть і перестануть бути ефективними.

Підготовка дерев

Восени обов’язково слід підрізати чагарники і дерева. Необхідно видалити всі хворі та пошкоджені гілки. Намагайтеся при цьому робити максимально рівні зрізи, які потрібно обробити розчином мідного купоросу. Для цього на 1 літр води буде потрібна 1 чайна ложка засобу. Після цього місця зрізів обробляють садовим варом.

Видаліть весь мох і лишайник з кори – саме в таких місцях люблять зимувати дрібні шкідники. А нижню частину дерева слід обернути спеціальною сіткою, щоб запобігти можливості поїдання кори гризунами і дрібними дикими тваринами.

Посадка на зиму

Багато рослин висаджують на зиму. Це можуть бути квіти, полуниця, малина і яблуні. За зимовий період рослина зміцниться, а по весні почне розвиватися. Але до цього питання варто підходити уважно, вивчивши особливості розвитку кожної рослини, щоб даремно не витратити гроші.

Читайте також: Як правильно розсадити полуницю восени, щоб уже в перший рік отримати гарний врожай


Не пропустіть