Всі плюси і мінуси тренувань на свіжому повітрі, про які вам варто дізнатися заздалегідь

Тренування на вулиці – на перший погляд це ідеальний вид фізичної активності в теплу пору року. І повітря свіже, і хороша погода – все сприяє гарному настрою і ефективному тренуванню. Крім того, в наявності істотна економія: не треба витрачатися на персонального тренера і абонемент у фітнес-клуб. А чи є у таких тренувань будь-які недоліки? У нашій статті ми розповімо вам, до чого треба бути готовим, а також з’ясуємо схему ідеального тренування на вулиці.

Олена Везун – інструктор з сайклінгу

Плюси тренувань на вулиці

Я бачу в тренуваннях на вулиці тільки плюси. Серед головних можу виділити:

Доступність різноманітних комплексів вправ

Можна тренуватися не тільки на спеціальних майданчиках, але також використовувати сходи на стадіоні, коробки і будь-який доступний інвентар.

Робота в команді однодумців

Зараз дуже багато тренувань проводять спортивні бренди на різних майданчиках – завжди є можливість вибрати зручну локацію і займатися в групі друзів і однодумців – так веселіше і цікавіше.

Можливість тренуватися абсолютно всім

За заняття на вулиці не треба платити, не треба купувати абонемент, тому вони доступні всім, було б бажання. Для молодих мам такі тренування – ідеальне джерело відновлення фігури. Поки малюк спить в колясці на вулиці, можна спокійно позайматися.

Спортзал можна організувати де завгодно

Ви можете тренуватися поруч з будинком або в будь-якому доступному місці, де вам більше подобається. Локації можна міняти мало не кожен день.

Поліна Соловйова –  фітнес-інструктор, танцівниця, організатор фітнес-турів

До плюсів тренувань на свіжому повітрі я б також віднесла:

Відпочинок від замкнутого простору

Квартира-машина-офіс-ресторан-офіс-машина-квартира – таким є коло життя сучасної людини. Але вчені довели, що постійне перебування в замкнутому просторі не кращим чином впливає на психіку. Чому б тоді не поєднати тренування і прогулянку? Навіть якщо ви будете пересуватися по майданчику в 40 квадратних метрів, зелень дерев і перспектива будуть позитивно впливати на нервову систему. І неважливо, займаєтеся ви розтяжкою або підтягується на брусах.

Задоволення відчуттів

Відчуття вітру на шкірі, тепло сонячних променів на сході, спів птахів піднімуть настрій і зроблять ваші заняття більш приємними. А якщо ще й гарний вигляд …

1 + 1 = 3, або синергетичний ефект від тренувань

Йога, розтяжка і інші напрямки mind and body, енергетичні практики будуть більш ефективними за рахунок заспокоєння, споглядання, розслаблення і відчуття гармонії з природою.

Наталі Луговських – фітнес-експерт

Мінуси тренувань на свіжому повітрі

Тренування на вулиці у всіх відносинах прекрасне починання, але й у нього є недоліки, які, втім, не повинні вас зупинити в бажанні стати прекраснішими і здоровішими. Просто зверніть увагу на такі нюанси:

Зміна погоди

Дощ, вітер, пекуче сонце – погода буває дуже мінливою ​​і не завжди можна передбачити її настрій.

Не завжди адекватна реакція оточуючих

На жаль, ми звикли частіше бачити людей, що сидять на лавочці з пляшкою пива, а не здорових хлопців і дівчат в спортивних костюмах, які віджимаються від неї ж, тому треба бути готовими до жартів і глузувань, але нехай це вас не зупиняє.

У мегаполісі знайти чисте, насичене киснем повітря важкувато

Однак, якщо у вас є можливість на літо перебратися на дачу або ж поруч з будинком є ​​великий парк, то для вас цей мінус не проблема.

Якість покриття майданчиків

Якість майданчиків, начебто спеціально оснащених для тренувань часом може залишати бажати кращого і не завжди дозволяє повноцінно тренуватися.

Короткостроковість літа

Літо в нашій країні швидко минає, тому займатися на вулиці більше 3-4 місяців на рік навряд чи можна, та й відсутність збільшення навантаження не приведе до прогресу».

Брак знань для самостійного тренування

Якщо ви не так давно почали тренуватися, вам не завжди вистачить знань для складання правильної і комплексної програми тренувань і отримання в подальшому хорошого результату.

Оксана Яшанькін-Миколаєва –  чемпіонка Європи зі спортивної гімнастики, майстер спорту міжнародного класу, фітнес-тренер.

Як тренуватися на свіжому повітрі: 5 вправ від експерта

Вправа на трицепс

Сідаємо на лавку, руки ставимо біля своїх стегон, піднімаємо таз і робимо один крок вперед і виходить, що ми висимо на руках. Починаємо згинати і випрямляти руки (віджиматися). Ця вправа на трицепс. Ми часто бачимо, як хтось (а може, і ми самі) тримається за поручень в тролейбусі або маршрутці, ​​і рука кволо звисає. Так ось, щоб підтягнути цю зону необхідно виконувати дану вправу. Можна зробити 2 підходи по 15 разів.

Випади на доріжці

Робимо крок, присідаємо так, щоб кут переднього коліна був 90 градусів, корпус розташовувався рівно між двох ніг і задня нога зігнута також під кутом 90 градусів. Крокуємо вперед на кожну ногу до кінця прямої доріжки.

Вправа для сідниць і стегон

Ще одна вправа з лавкою – робимо крок вперед від лавки, вона у нас залишається позаду, ставимо ноги на ширині плечей, присідаємо так, як ніби хочемо сісти на лавку, торкаємося її сідницями і відразу піднімаємось. Важливо – не сідайте на лавку повністю, а лише акуратно торкайтеся її. Ця вправа добре зміцнює передню частину стегна, задню і сідниці. Робіть 2-3 підходи по 20-25 повторень.

Вправа для красивих грудей

Для тренування грудних м’язів ми теж задіємо лавку – повертаємося до неї обличчям і ставимо на неї руки. Виходить, що приймаємо упор лежачи. Згинаємо руки, опускаємося, але не торкаючись грудьми лавки випрямляємо руки. Зробіть 2-3 підходи по 10-12 повторень.

Вправа для біцепса

На вулиці можна зробити ще дуже багато різних вправ, задіяти будь-які камені в якості спортивних снарядів, якщо вони великі. Виберіть камінь під свою вагу, і він послужить вам обтяженням. Також підійдуть пляшки з водою. Піднімаємо камінь / пляшку перед собою, робимо не дуже глибокі присідання, або ж тренуємо біцепс – згинаємо руки до себе і випрямляємо. Насправді, на вулиці можна зробити чудове багатофункціональне тренування, тому навіть якщо у вас немає можливості ходити в зал, тренуватися ви все одно можете це робити».

Джерело

Не пропустіть