Вчені стверджують, що таємнича хвороба легень вражає любителів електронних сигарет

У США Центр з контролю і профілактики захворювань досліджує майже сотню випадків дивної хвороби легень, яка, на думку медиків, пов’язана з курінням вейпів та електронних сигарет. Про це повідомляє сайт департаменту охорони здоров’я Нью-Йорка.

Повідомлення про хворих надходили з 14 штатів. Хворіють, як правило, підлітки і молодь, і симптоми в більшості випадків дуже схожі. Як відзначили лікарі, статистика може бути не точною через незареєстрованих хворих.

Так, у пацієнтів спостерігаються настільки серйозні респіраторні порушення, що потрібна інтубація трахеї. Серед симптомів також згадується кашель, біль у грудях, діарея, втрата ваги, сильна задишка, лихоманка. Хвороба розвивається в період від кількох днів до тижня.

Відзначається, що для пацієнтів у даний час «немає спеціального лікування», їм пропонують лише підтримуючу терапію.

Раніше зазначалося, що вейпінг впливає на роботу кровоносних судин навіть при використанні рідини без вмісту нікотину.

За допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) було виявлено зміну кровотоку в стегновій артерії після однієї інгаляції рідини для вейпу. Медики відзначають, що через кілька хвилин стан нормалізується, однак при тривалому і регулярному використанні вейпа виникає загроза розвитку серцево-судинних захворювань, включаючи атеросклероз.

Джерело 7mednews.ru
Не пропустіть