Чи допомагає фітнес позбутися целюліту?

Виробники масажних щіток, БАДів та кремів з перцем активно продають дівчатам свої методи боротьби з целюлітом. Але чи варто витрачатися, якщо є старий-добрий і безкоштовний фітнес?

Чи потрібно взагалі витрачати енергію на боротьбу з «апельсиновою кіркою» – питання, яке громадськість обговорює вже приблизно 50 років. Тобто з тих пір, як глянсовий стандарт краси змусив дівчат соромитися запрограмованих природою особливостей свого тіла.

Офіційна медицина весь цей час закликає не вважати целюліт за проблему. З точки зору науки, горбиста шкіра – лише результат того, що жирові клітини в підшкірному шарі укладаються певним чином, іноді, в залежності від генетики, гормональних коливань і віку, стаючи більш помітними. Але жоден фахівець не посміє ставити діагноз «ожиріння», розглядаючи целюліт, або радити вам якісь процедури і препарати для його зменшення.

Незважаючи на те що лікарям немає ніякого діла до зовнішнього вигляду наших стегон і сідниць, більше 80% жінок готові на багато жертв, щоб повернути проблемним зонам гладкість. І фізична активність може бути одним з найбільш дієвих способів. Пояснюємо чому.

Як з’являється целюліт

Підшкірна жирова тканина є у всіх жінок, але помітною і естетично сумнівною вона стає не відразу. Для того, щоб целюліт стало видно неозброєним оком, має зійтися кілька умов. Жирових клітин має накопичитися досить багато, в зоні їх залягання через тісноту – порушитися кровообіг, та ще й повинен погіршитися синтез колагену, відповідального за пружність шкіри. Тобто головний каталізатор проблеми – не генетика і не вагітність, а збільшення відсотка жиру в організмі.

З чого почати війну проти целюліту

Оскільки, головна причина появи целюліту – надлишковий відсоток жиру в організмі, боротьбу з «апельсиновою кіркою» логічно почати із зменшення запасів. А кращого способу позбавитися від нажитого жирку, ніж фітнес, поки не придумали. Можна до посиніння втирати в шкіру крем з чудодійними екстрактами або робити нелегкий масаж, але до тих пір, поки жиру в тілі більше, ніж м’язів, перемогти целюліт не вийде. Для жінок у віці 20-55 років оптимальним вважається 20-35% жиру в організмі. У дівчат з такими показниками целюліт якщо і з’являється, то тільки на тлі серйозних гормональних перебудов, наприклад, під час вагітності. Тому перший крок на шляху до гладких стегон і сідниць – зробити біоімпедансометрію, аналіз складу тіла на апараті, який є в більшості фітнес-клубів. І за його результатами приступити до тренувань, які допоможуть поліпшити мікроциркуляцію в тканинах, зменшити жировий прошарок, а значить, і видимі прояви целюліту.

Кращі вправи проти целюліту

Практично будь-яка фізична активність, яка перекриває кількість спожитого за день, допомагає спалювати жир. Але є заняття, які особливо ефективно борються з целюлітом. Як не дивно, це не кардіо в спортзалі. На думку фітнес-експертів, список дієвих заходів виглядає так.

Силові тренування. Чим слабкіші м’язи, що лежать під шаром жирку, тим помітніший ефект «апельсинової кірки». Тому головне в антицелюлітній програмі – мінімум два силових тренувань в тиждень.

По-перше, ріст м’язової тканини добре позначиться на метаболізмі: тіло почне витрачати більше енергії навіть в стані спокою, тобто спалювати зайві запаси більш ефективно. Головне – стежити за харчуванням, щоб калорій, отриманих з їжею, було хоча б на 100-200 менше, ніж енергетичної потреби організму.

По-друге, силові тренування краще за будь-яку іншу активності змушують м’язи “горіти”. Відчуття не з приємних, але воно означає, що циркуляція крові і лімфи в задіяних зонах стала помітно краще. Пам’ятаєте, що видимий целюліт розквітає саме тоді, коли в тканинах трапляється застій?

Присідання і випади з обтяженням. Целюліт найчастіше локалізується на стегнах і сідницях. Звинувачувати в цьому потрібно особливий фермент ліпопротеїнліпазу, який вирішує, де саме буде зберігатися жир – у жінок його концентрація найбільш висока саме в області галіфе. Вправи, орієнтовані на інтенсивне прокачування м’язів стегон і сідниць, не гарантують локального жироспалювання (схуднути в конкретній зоні за допомогою фітнесу взагалі неможливо, це міф), але дуже ефективні для поліпшення мікроциркуляції.

Є і приємний побічний ефект: м’язи ніг – одні з найбільших в тілі людини, їх скорочення вимагає великої витрати енергії, а значить, з точки зору спалювання зайвих калорій робота стегнами і сідницями допоможе побачити себе більш стрункою швидше.

Плавання. Фахівці дуже рекомендують плавати в морській воді – розчинені у ній солі і мінерали покращують лімфодренаж. Але якщо такої розкоші під рукою немає, тренування в басейні все одно допоможуть взяти целюліт під контроль. Мало того, що вони рівномірно навантажують всі м’язи тіла, так ще й витрата калорій в прохолодній воді вище за рахунок витрат на терморегуляцію, тому підшкірні жирові запаси спалюються швидше.

Сайклінг. Їзда на велосипеді навантажує в основному великі м’язи ніг і довела свою ефективність в боротьбі з целюлітом. Правда, у війні проти зайвого жиру краще використовувати велопрогулянки на свіжому повітрі, а не тренажер. Більше кисню під час тренування – ефективніше жироспалювання.

Джерело kiz.ru
Не пропустіть