Вчені довели, що дотики коханого допомагають жінці впоратися з болем

Ідея провести дослідження виникла в американського вченого після того, як він намагався допомогти своїй дружині впоратися з болем під час пологів.

Ученим давно відомо, що між людьми виникає певного роду «синхронізація» деяких процесів. Наприклад, співрозмовники мимоволі копіюють пози і жести один одного, а у людей, які йдуть поруч, синхронізується крок. У закоханих, які знаходяться поруч один з одним, синхронізується активність мозку, дихання і серцевий ритм. Але яким чином працює цей механізм, залишається загадкою.

Група американських вчених вирішила з’ясувати, чи можуть дотики коханої людини сприяти зменшенню больових відчуттів. Ця ідея прийшла одному з авторів роботи, коли він намагався допомогти своїй дружині під час пологів.

В експерименті взяли участь 22 гетеросексуальних пар, які тривалий час перебувають у відносинах, у віці від 23 до 32 років. Під час експерименту жінкам, в області передпліччя робили певні теплові дотики, які викликали несильні больові відчуття. При цьому, друга половинка перебувала в іншій кімнаті, або поруч, але вчені забороняли торкатися один одного.

Як виявилося, при виникненні болю синхронізація ритмів у людей, які перебували біля коханих порушувалася. Якщо вчені дозволяли доторкнутися, то дихання і серцебиття пари знову синхронізовувалося, а больові відчуття у жінки ставали меншими. Між закоханими, які перебували в різних кімнатах, синхронізація не виникала.

Як вважають учені, це говорить про користь того, що чоловіки повинні бути присутніми при пологах – навіть легкі дотики допоможуть жінці знизити больові відчуття.

Джерело 7mednews

Не пропустіть