Медики спростували один з головних міфів про вагітність і немовлят

Медики в усьому світі дотримуються єдиної думки про те, що малюк в утробі матері розвивається в абсолютно стерильному середовищі. Доказом цього є відсутність імунітету у ненародженої дитини. Але, разом з тим, в навколоплідних водах і першому калі новонароджених (меконію) виявляють бактеріальні ДНК.

Довгий час в науковому світі ставилися до цього скептично. Вчені припускали, що ці тести хибнопозитивні, а ДНК бактерій можуть бути в посуді, реагентах і приладах. Фахівці з Університету Едіта Ковена і Університету Західної Австралії вирішили з’ясувати, у чому річ насправді.

Вони забезпечили найсуворіші заходи антибактеріального захисту під час аналізів і ретельно перевірили всі реагенти та необхідні предмети на наявність бактерій або їх слідів. Вчені перевірили 50 зразків навколоплідних вод, отриманих під час кесаревого розтину, і 50 зразків меконію. Бактеріальні ДНК знайшли майже у всіх зразках.

Як помітили вчені, у всіх навколоплідних водах були бактерії Propionibacterium acnes і кілька видів Staphylococcus. У зразках калу новонароджених була більша різноманітність бактерій – майже у кожного малюка був відмінний від інших результат.

При цьому ні у матерів, ні у дітей, не було ніяких ознак інфікування. Як вважають вчені, це говорить про те, що наявність бактерій в амніотичної рідини є варіантом норми.

Джерело 7mednews
Не пропустіть