Важлива підгодівля томатів в період цвітіння

Під час цвітіння томати потребують грамотної підгодівлі, відповідно до правил, для формування великих, м’ясистих плодів з хорошими смаковими якостями. Тому, незалежно від способу і місця вирощування, без добрив в цей період не обійтися.

Що необхідно томатам в період цвітіння

У фазу цвітіння кущі вже придбали виражені сортові особливості, вони різняться по висоті і розмірам.

Великої кількості азоту рослини тепер не потребують, зростає потреба в калії для формування якісних плодів і фосфорі, який стимулює зміцнення кореневої системи.

Що можна використовувати для підгодівлі

З часу масового цвітіння томатів, до моменту зав’язування плодів, доречно вносити фосфорно-калійні мінеральні добрива із збалансованим багатокомпонентним складом.

Одним з найбільш популярних і ефективних народних засобів для підгодівлі томатів в період цвітіння залишається борна кислота, що застосовується з метою поліпшення обміну речовин рослин і збільшення кількості плодових зав’язей.

Як приготувати склад

Внесення поживних елементів повинно бути помірним, надлишок макро- і мікроелементів шкідливий як людям, так і рослинам: дрібне ламке листя загинається, більшість зав’язей обсипається, плоди дрібнішають і визрівають повільно.

Концентрація і склад мінеральних добрив змінюється в залежності від фази цвітіння томатів:

  • на початковому етапі цвітіння в 10 л води розчиняють 20 г аміачної селітри + 40 г суперфосфату + 10 г хлориду калію;
  • в період відкриття бутонів на другий кисті, на одне відро теплої води додають 25 г суперфосфату + 20 г сульфату калію + 2 г марганцівки. Вміст перемішують до однорідності;
  • коли розквітають третя і четверта кисті, склад і пропорції змінюють: 20 г аміачної селітри + 20 г калію + 70 г суперфосфату розчиняють в 10 л води.

Якщо кущі активно і швидко пішли в ріст, вони потужні і міцні, кількість підгодівлі в період цвітіння допустимо скоротити до 1-2.

Між мінеральними підживлення доцільно провести обприскування борною кислотою, для приготування розчину якої потрібно спочатку 5 г препарату розчинити в невеликій кількості гарячої води. Одержаний склад вилити в відро води, і ретельно перемішати.

Правила внесення

Багатокомпонентний мінеральний склад вносять одночасно з поливом (краще вечірнім), в кількості 0,5 л на одну рослину.

Розчин борної кислоти застосовують для позакореневого підживлення кущів, рясно зволожуючи зелену масу з обприскувача, нормою витрати близько 10 мл на кожен кущ.

Обробки бором проводять з моменту бутонізації, до початку формування плодів з періодичністю 1 раз в 7-10 днів, після 18.00 або до 9 ранку для недопущення опіків листя і повного засвоєння поживних елементів.

Читайте також: То густо, то пусто: часті помилки, що здійснюються при проріджуванні моркви


Не пропустіть