То густо, то пусто: часті помилки, що здійснюються при проріджуванні моркви

Городники висаджують сухе насіння моркви максимально густо. Так вони гарантовано отриму.ть необхідну кількість сходів. Проріджування допомагає отримати додаткове місце для розвитку коренеплодів, сортує, дає можливість видалити слабкі рослини. Іноді навіть досвідчені городники припускаються помилок при проріджуванні.

Обстригання бадилля

Ручний спосіб проріджування є стандартним. Це монотонне і непросте заняття. Деякі городники прагнуть спростити цей процес і зістригають бадилля ножицями. Справа в тому, що бадилля моркви відростає знову. Якщо є бажання спростити собі задачу, можна всі маніпуляції виконати за допомогою пінцета.

Неправильна техніка висмикування

Не можна нахиляти паросток при висмикуванні в різні боки. Рослини витягують строго вгору. Потрібно постаратися не пошкодити корінці сусідніх морквин, які можуть обірватися. В цьому випадку утворюються додаткові бічні корені, і коренеплоди будуть формуватися кривими. Або на одній рослині буде формуватися кілька слабких плодів.

Повторна посадка висмикнутих паростків

Молоденькі сходи, які висмикнули, вже не зможуть прижитися, тому їх не варто пересаджувати. Навіть якщо вони виглядають зовсім міцними. Краще використовувати висмикнуті коренеплоди в їжу або взагалі викинути. Якщо морквини і проростуть знову, але вже в іншому місці, вони дадуть криві і гіркі коренеплоди, непридатні до вживання.

Принаджування морквяної мухи

Перед тим, як приступити до проріджування моркви, грядку потрібно ретельно полити. Це не тільки полегшить дрібну роботу. Вода приглушить морквяний запах, який може відчути шкідник. При взаємодії з морквою та виділяє специфічний запах. Він незабаром може залучити морквяну муху. Саме тому цю процедуру краще робити рано вранці або пізно ввечері, коли комахи менш активні.

Для нейтралізації морквяного запаху коренеплоди, які висмикнули, варто відразу ж видалити подалі від грядок і помістити в компостну купу з подальшим присипанням землею. Якщо цього не зробити, то від морквяної мухи потім буде важко позбутися.

Такий агротехнічний прийом, як проріджування моркви, є дуже важливим етапом при вирощуванні врожаю. Городникам не варто робити помилок, щоб отримати великі красиві коренеплоди в великому обсязі.

Читайте також: Перець скидає зав’язі: які причини потрібно усунути і як допомогти рослині


Не пропустіть