Сіно виручить від борошнистої роси на огірках: як застосовувати для боротьби з напастю

Борошниста роса шкодить всім садовим і городнім культурам. Особливо часто від неї страждають гарбузові рослини, зокрема, огірки. Сьогодні у продажу є чимало хімічних препаратів для боротьби з цією заразою. Однак застосування «хімії» пов’язане з ризиком накопичення шкідливих речовин в урожаї. Краще використовувати перевірений десятиліттями засіб, що допомагає впоратися з грибковою інфекцією, – пріле сіно. Народний метод підійде для профілактики і лікування хвороби в початковій стадії.

Механізм впливу прілого сіна на грибок

Сіно перепріває в умовах підвищеної температури і високої вологості. Під впливом цих факторів в скошеній траві починає розвиватися сінна паличка (Bacillus subtilis). Бактерії можуть існувати в широкому діапазоні температур але для того, щоб розмножуватися, їм необхідний атмосферний кисень.

Корисні мікроорганізми не тільки захищають рослини від хвороб але й піднімають їх імунітет. По суті, Bacillus subtilis є природним антибіотиком. Сінна паличка здатна проникати в тканини рослини і вступати з нею в симбіоз.

Ці бактерії поліпшують ріст овочевих культур і одночасно відбивають атаки шкідливих мікроорганізмів. Bacillus subtilis прикріплюється до стінок гриба і руйнує їх, викликаючи загибель паразита. На основі сінної палички сьогодні розроблено багато препаратів, що застосовуються в аграрній сфері. Найбільш популярні з них:

  • «Бактофіт»;
  • «Фітоспорин-М»;
  • «Фітодоктор»;
  • «Алірин-Б»;
  • «Гамаїр».

Насправді можна не купувати препарат, а зробити ліки для рослин на основі сінної палички самостійно. Вийде абсолютно безкоштовний і ефективний засіб для захисту рослин від грибкових та бактеріальних інфекцій.

Як використовувати скошену траву в боротьбі з борошнистою росою?

Перш ніж застосовувати пріле сіно, спочатку його треба правильно заготовити. Не можна використовувати скошену траву, вкриту цвіллю. Щоб отримати сінну труху, сировину складають в тіні і періодично змочують водою. За 2-3 тижні сіно зіпріє. Тепер його можна використовувати для боротьби з борошнистою росою. Більш популярні настої з прілого сіна. Однак сінна труха буде корисною, якщо застосовувати її просто в якості мульчі.

Мульчування огірків прілим сіном

Збудники борошнистої роси перебираються на огірки з поверхні грунту. Захистити рослини допоможе бар’єр з сінної потерті. Перепріле сіно просто вкладають на грядку в якості матеріалу для мульчі.

В цьому випадку для корисних бактерій будуть створені ідеальні умови – темрява, волога, комфортна температура. Їжею для Bacillus subtilis служитиме органіка, що розкладається. Сінну потерть періодично продовжують зволожувати, щоб вона не пересихала.

Використання настою

Для початку необхідно приготувати маточний розчин. Для цього в 1 л води додають 1 ч. л. крейди і 150 г сіна. Суміш доводять до кипіння і варять на повільному вогні 20 хвилин. Кип’ятіння необхідне для того, щоб убити всі патогенні бактерії. Сама ж сінна паличка не боїться високих температур.

Після цього відвару дають настоятися в теплому місці протягом 3-4 днів. За цей час спори Bacillus subtilis проростуть. Тепер маткову культуру виливають в ємність з 5 л води, сюди ж додають 1 кг сіна і 5 ст. л. вапна. Суміш необхідно перемішати. Потім ємність накривають кришкою і залишають в теплому місці ще на 3-4 дня. Як тільки на поверхні з’явиться плівка, склад, насичений сінною паличкою, готовий.

Іноді настій готують за спрощеною схемою. Використовувати для цього треба неметалічну ємність. Пріле сіно закладають в тару, заповнюючи половину об’єму, а потім заливають чистою відстояною водою і витримують 2 доби. Перед застосуванням склад проціджують. Отриманим настоєм обприскують огірки кожні 10 днів з метою профілактики. Для лікування обробку проводять раз в 5-7 днів до отримання результату.

Дачники повинні бути завжди напоготові, адже борошниста роса може з’явитися на огірках в будь-який момент. Хвороба атакує посадки при певних умовах. Грибу подобається суха спекотна погода, що дозволяє спорам інтенсивно розмножуватися. Саме тому важливо заздалегідь проводити профілактичні заходи.

Читайте також: Криві огірки: що потрібно зробити, щоб цього не допустити


Не пропустіть