Криві огірки: що потрібно зробити, щоб цього не допустити

Огірочки добрі, коли вони рівні, як на підбір. В цьому випадку овочі зручно використовувати для цільного консервування, вони добре виглядають в банці. Якщо урожай вирощується на продаж, тим важливіші форма плодів і їх зовнішній вигляд. На жаль, іноді огірки виростають кривими. Попередити деформацію можна, знаючи, які причини до цього призводять.

Брак поживних елементів

Саме через дефіцит мікро- і макроелементів огірки найчастіше стають викривленими. Дізнатися, якого мінералу не вистачає овочу, можна по виду плодів.

Наприклад, якщо виростають зеленці грушоподібної форми з жовтуватим забарвленням, рослина відчуває дефіцит калію. Таке частіше трапляється в середині літа, коли основна частина мінералів, що знаходяться в грунті, вже засвоєна. У цьому випадку проводять позакореневе підживлення гуматом калію (20 г на відро води) або поливають огірки розчином золи (півлітрова банка на відро води). Через 4-5 днів буде потрібно розкидати по грядці гранули сірчанокислого калію (60 г на 1 кв. м).

При дефіциті азоту зеленці набувають конусоподібної форми, стаючи схожими на моркву. В якості швидкої допомоги проводять обприскування розчином сечовини (15 г на 3 л води). Через кілька днів кущі поливають розчином аміачної селітри (30 г на 10 л) води. Замінити хімічні добрива можна настоєм скошеної трави або розчином коров’яку.

Часом рослина відчуває нестачу відразу декількох елементів, в цьому випадку овочі можуть мати найвигадливішу форму. Плоди набувають вигляду спіралі або гачка. Попередити появу потворних зеленців можна, двічі з невеликою перервою, підгодувавши кущі розчином комплексного добрива.

Проблеми з запиленням

Огірки в силу різних причин можуть недоопилятися. В цьому випадку плоди набувають гачкуватої форми, а їх забарвлення нерівномірне (світліше ближче до квітки). Бджолозапильним сортам можна допомогти, запилюючи їх штучно за допомогою кисті для малювання. Такої проблеми не виникне з самозапилюючими і партенокарпічними огірками.

Близька посадка сортового та гібридного, а також партенокарпічного різновидів може привести до перезапилення, що також призводить до зміни форми плодів. У разі подібної помилки уникнути негативних наслідків не можна, потрібно просто врахувати на майбутнє, що огірки різного типу слід садити подалі один від одного.

Неправильний полив

Огірки чутливі до поливу холодною водою. Один цей фактор може привести до появи викривлених плодів. Воду для зрошення заздалегідь наливають в бочки, розташовані на сонці, де вона відстоїться і нагріється. Найбільш комфортна для культури температура води – 26-28 ° C.

Волога повинна надходити в момент масового цвітіння і формування зав’язей. У цей період огірки поливають через 2-3 дня. Ближче до кінця сезону полив проводять 1 раз в 10-14 днів. Сильного просушування грунту між поливами допускати не можна. Через посуху плоди будуть тверднути і викривлятися.

Коливання температури

Подібна ситуація зазвичай виникає в серпні, коли ночі стають холоднішими. Значні коливання температури призводять до деформації плодів. Посередині кожного огірка з’являється звуження. Плоди ніби отримують «талію». Уникнути появи деформації можна, вкриваючи грядку з огірками на ніч плівкою.

Нерівномірний збір врожаю

Коли почнеться масове дозрівання плодів, їх необхідно збирати кожні 2-3 дні. Нерівномірний збір огірків призведе до того, що деякі з них перестигнуть. Рослина буде продовжувати віддавати великим плодам поживні речовини. Маленькі огірочки при цьому недоотримають потрібних елементів, в результаті їх форма постраждає.

Іноді викривлені плоди – це норма, така особливість конкретного сорту. Кінчик огірка загинається у китайських і пізньостиглих сортів. Трапляється таке і з гібридами. Такі плоди можна пустити на переробку, зробивши заготовки на зиму, або вживати в салатах. Профілактикою кривизни у інших сортів буде дотримання агротехніки.

Читайте також: Підживлення огірків в період цвітіння: що краще використовувати


Не пропустіть