Підживлення огірків в період цвітіння – що краще використовувати

Огірки потребують підгодівлі протягом усього вегетаційного періоду. Дуже важливо не пропустити період цвітіння, саме в цей час культурі необхідні поживні елементи для своєчасного формування рясного врожаю.

Що необхідно огіркам в період цвітіння

У фазу бутонізації добрива огіркам потрібні обов’язково, головне знати міру, щоб не перегодовувати рослини. Перед цвітінням зростає потреба в основних поживних елементах:

  • перш за все, в калії, від наявності якого залежить кількість майбутніх зав’язі. Дефіцит елемента призведе до осипання листя і опадання квітів;
  • фосфорі – щоб добре функціонувала коренева система, з якої калій потрапить в листя і стебла;
  • азоті – для яскравої зелені і здоров’я куща. При нестачі елемента рослина ослабне, і не зможе розвиватися далі, навіть при наявності достатньої кількості калію і фосфору.

Що можна використовувати для підгодівлі

Огірки важко засвоюють поживні речовини, тому вибору добрив потрібно приділити особливу увагу в залежності від фази життєвого циклу.

На етапі цвітіння огірки удобрюють два рази – на початку і кінці бутонізації. У цей період рослини потребують як в кореневому мінеральому, так і в листовому підживленні бором по черзі, без яких на кущах будуть переважати пустоцвіти.

Можливе використання готових поживних сумішей для огірків зі збалансованим складом. Головне, дотримуватися інструкції для недопущення передозування, щоб не нашкодити рослинам.

На початку цвітіння доречно застосовувати мінеральний склад, для приготування якого з розрахунку на 1 кв. м потрібно перемішати в ємності 20 г аміачної селітри + 40 г суперфосфату + 20 г калійної селітри.

При масовому цвітінні готують розчин на основі борної кислоти для нормалізації обмінних процесів, чітко дотримуючись дозування, щоб не обпекти зелену масу: в невеликій кількості гарячої води розчиняють 1/2 ч. ложки препарату, і доводять об’єм до 10 л. Можна додати 50 г цукру для залучення комах-запилювачів.

Як правильно вносити

Кореневу мінеральну підгодівлю краще проводити в жарку, суху погоду одночасно з поливом, вносячи добриво в заздалегідь розпушений грунт: поживну суміш висипають в підготовлені між рядами квітучих огірків борозенки, глибиною до 5 см, присипають грунтом і зволожують.

Водний розчин борної кислоти використовують для обприскування рослин по листу в похмуру погоду, вранці або ввечері, нормою витрати близько 0,5 л на один кущ.

Читайте також: Жовтіють зав’язі огірків: 5 корисних підказок, щоб не залишитися без врожаю


Не пропустіть