Жовтіють зав’язі огірків: 5 корисних підказок, щоб не залишитися без врожаю

Якщо вчасно не подбати про зав’язі огірків і не вжити рятувальних заходів, побачивши жовтизну на листках рослини, то врожаю можна і не дочекатися. Саме від догляду за цією овочевою культурою залежить результат, вимірюваний кількістю. Увагу огірочкам потрібно приділяти постійно, а не тоді, коли з’явилося бажання.

Причини пожовтіння огіркових зав’язей

Зародки огірків жовтіють в разі:

  • Нестачі світла, тепла і вологи. Огірок – теплолюбна культура, для якої ідеальною температурою навколишнього середовища в фазі плодоношення є 23-27 С. Якщо температурний показник нижче зазначеної норми, ріст рослини припиняється. За словами досвідчених фермерів, уповільнення зростання фіксується при 15С, якщо температура впаде нижче, ріст зупиняється повністю.
  • Дефіциту поживних речовин.
  • Занадто густої посадки рослин. У подібній ситуації страждає коренева система. Одна рослина заважає іншій, закриваючи джерело світла.
  • Використання гібридних сортів розсади, не призначеної для висадки в конкретному регіоні.
  • Відсутності прищипування. У огірків є нижні листочки, які не несуть користі, але вбирають корисні речовини.

Багато навіть досвідчених дачників не завжди знають, що робити з зав’яззю огірків, щоб вона не пожовкла. Секрети з порятунку рослин все ж є.

Як уникнути пожовтіння зав’язі огірків: 5 дієвих порад

Щоб не упустити момент і не допустити випадку, коли зав’язь жовтіє і відмирає, за рослиною потрібно своєчасно доглядати, починаючи з етапу посадки в грунт. Кілька порад допоможуть запобігти можливій загибелі врожаю:

  • Вчасно прибирати нижнє листя і знімати урожай.
  • Контролювати режим поливу і температуру.
  • Підживлювати рослини.
  • Допомагати з запиленням, залучаючи бджіл, обприскуючи огірочки розчином з води і меду.
  • Дотримуватися належної відстані при висадці насіння, яка вказується на упаковці.

Ідеальне місце посадки – добре удобрений грунт, достатнє освітлення, а при надмірній спеці установка навісу, відсутність протягів.

Підживлення огірків

Огірки вибагливі у догляді. Саме тому зав’язь формується не на кожній рослині. Удобрювати їх потрібно двічі за сезон. Перший раз в момент посадки, другий – через пару тижнів. Можна використовувати готову суміш з магазину або зробити в домашніх умовах самостійно: 1 кг курячого посліду на 8 л води або 1 склянку попелу на 10 л води. Суміш повинна настоятися.

Щоб отримати хороший урожай огірків, слід контролювати процес розвитку рослини. Побачивши, що зав’язь жовтіє, потрібно терміново зайнятися пошуками причини такого недуги.

Читайте також: Листя томатів скручується: що робити, щоб не залишитися без врожаю


Не пропустіть