Листя томатів скручується: що робити, щоб не залишитися без врожаю

Вирощування пасльонових не вимагає особливих зусиль. Але навіть професійні городники стикаються з проблемою скручування листя на кущах томатів. Розглянемо основні причини та способи вирішення цієї проблеми.

Порушення агротехнічного догляду

Іноді через дефіцит або нестачу вологи листя помідорів скручуються в трубочку. Томати – не дуже вологолюбна рослина, тому до її поливу потрібно підходити з особливою уважністю.

Перш за все, необхідно відрегулювати частоту поливів. Томатні культури рекомендується поливати не частіше 2 разів на тиждень. При цьому потрібно враховувати погодні умови. Вода для поливу повинна бути відстояна і тепла. Не рекомендується, щоб вона потрапляла на листя. Оптимальний варіант – крапельне зрошення.

Температурний режим також впливає на стан листя на томатних кущах. Через високу температуру повітря не тільки скручується листя, але й обпадають зав’язі майбутнього врожаю.

Вирішується ця проблема мульчуванням грунту у прикореневій системи і затіненням. Для мульчування можна використовувати будь-яку суху траву. Для створення додаткового затінення продається спеціальна сітка зеленого або коричневого кольору, яку натягують на високі стовпи.

Брак мікроелементів негативно позначається на зеленій масі. Зазвичай явище скручування листя відбувається через нестачу азоту. Для вирішення цієї проблеми необхідно використовувати для поливу настій з деревного попелу. Розводять його в пропорціях: 500 грамів сухої речовини на відро води. Розчин необхідно настояти 2 години і можна використовувати.

Зараження томатів захворюваннями

Інфекційні захворювання можуть з’явитися через неправильний агротехнічний догляд. Найчастіше рослини хворіють через високу загущеність.

При зараженні бактеріальним раком листя починає в’янути, жовтіти і скручуватися. Щоб позбутися від захворювання, необхідно видалити все заражене листя і провести обприскування кущів розчином хлорокиси міді. Проводити його потрібно відповідно до рекомендацій виробника на упаковці.

При зараженні кущів томатів фузаріозом листки, які розташовані внизу куща, скручуються і обпадають, жилки рослини знебарвлюються. Позбутися від цієї небезпечної інфекції можна тільки лише видаленням заражених кущів, щоб хвороба не перекинулася на здорові. При цьому місце зростання хворих рослин потрібно ретельно обробити спеціальними протигрибковими професійними препаратами.

Для запобігання інфекційним захворюванням рекомендується проробляти всі заходи, так як багато інфекцій вірусного типу практично невиліковні.

Комахи-шкідники

Особливо небезпечними шкідниками помідорів, через які скручуються листки, можна вважати павутинного червоного кліща, білокрилку і тлю. Вони висмоктують з листя сік, в результаті чого листя скручується, і рослина в’яне.

Для запобігання появи комах необхідно проводити профілактичні обприскування. Використовувати для цього можна як спеціалізовані інсектициди, так і народні рецепти.

З народних рецептів найбільш ефективні настої з рослин, які відлякують шкідників своїм неприємним ароматом. Наприклад, беруть 1,5 кг полину і настоюють протягом доби в 10 літрах води. Потім обприскують кущі помідорів.

Перш ніж приступати до будь-яких заходів з рослинами, необхідно визначити причину виникнення проблеми. І тільки після цього застосовувати активні дії.

Читайте також: Важлива підгодівля томатів в період цвітіння


Не пропустіть