4 продукти, які поступово руйнують ваші зуби

Не секрет, що відновлення зубів – задоволення не з дешевих. Дуже часто ми, самі того не підозрюючи, негативно впливаємо на емаль, прискорюючи деструктивні процеси. Причому зубна емаль страждає від звичайних продуктів, від яких ми не чекаємо підступу. Пропонуємо вашій увазі невеликий список продуктів, з якими варто бути обережнішими.

Цитруси

Наші улюблені грейпфрути, апельсини і лайми дуже смачні, але можуть завдати досить серйозної шкоди здоров’ю. Опускаючи той момент, що надмірне вживання цитрусів може привести до проблем з шлунково-кишковим трактом, цитруси також негативно позначаються на якості зубної емалі. Кислота може призводити до розм’якшення емалі, через що на ній осідають частинки їжі і напоїв, в’їдаючись в тріщинки і фарбуючи емаль в жовтий колір. Звичайно, відмовлятися від цитрусів не варто, однак намагайтеся скоротити вживання кислих фруктів, якщо помічаєте, що зуби почали темніти. Якщо продовжувати налягати на улюблені апельсини, в результаті можна втратити зуби вже до 40 років.

Каші

Дивно, чи не так? Молочні каші неймовірно корисні для шлунку, але можуть привести вас в крісло стоматолога. Справа в тому, що в’язка каша залишає на зубах плівку, якщо вчасно її не видалити, можна дочекатися скупчення бактерій на поверхні зубів і тоді вже доведеться терміново звертатися до фахівця. Якщо немає можливості почистити зуби, обов’язково прополощіть рот.

Чай

Здавалося б, що може бути небезпечного в звичайному чаї. Насправді, не все так просто. Йдеться про дешевий чай в пакетиках, яким ми так любимо заповнювати вільний час з друзями або на роботі. Британські вчені провели невелике дослідження, яке показало, що деякі чайні пакетики можуть містити фтор, який у великій кількості може руйнувати не тільки зуби, але й інші кістки. Щоб уникнути подібної проблеми, уважно читайте склад і намагайтеся обирати тільки якісний продукт.

Варення з кісточками

Як можна не любити малинове варення? Але смачні ласощі можуть виявитися справжньою отрутою, а вся справа в маленьких кісточках, які дуже люблять застрявати між зубами і накопичувати бактерії. Як ви вже здогадалися, увесь цей процес призводить до ураження емалі, з яким зможе впоратися тільки фахівець. Намагайтеся ретельно вичищати кісточки і інші залишки фруктів і ягід, при необхідності використовуйте не тільки щітку, але й іригатор із зубною ниткою.

Читайте також: Продукти, які завдають серйозної шкоди шкірі


Не пропустіть