Лікар пояснив, чому відмова від вуглеводів допомагає схуднути

Протягом останніх трьох років серед широких мас, які бажають позбутися зайвих сантиметрів в талії, активно обговорюється кето-дієта. Одні запевняють, що скинули на ній неймовірну кількість кілограмів, поліпшили стан шкіри, волосся і нігтів, а інші – що нічого, крім мук і розчарування, цей тип харчування їм не приніс.

Суть дієти в тому, щоб збільшити відсоток рослинних і тваринних жирів в раціоні до 70 і скоротити білки і вуглеводи до 25 і 5 відсотків відповідно.

Незважаючи на те, що деяк людиі до цих пір переконані в тому, що жир – це вселенське зло, прихильників безвуглеводної дієти стає все більше. У чому секрет? Чому кетогенна дієта працює там, де підрахунок калорій, дробове харчування, дотримання класичного співвідношення БЖУ не спрацювали? Відповідає лікар Борис Зимін.

Дуже часто люди, які мають зайву вагу, скаржаться на те, що не можуть схуднути, навіть обмежуючи себе в калоріях. Всі відразу ж кидаються на них з палицями: «Шахрай, не все записуєш, неправильно розрахував діапазон дефіциту» і так далі. Насправді з медичної точки зору не все так однозначно.

Однією з важливих проблем зайвої ваги є інсулінорезистентність – підвищений рівень інсуліну в крові, причиною якого є зниження чутливості клітин до цього гормону. Інсулін блокує процес схуднення, при високій його кількості схуднути просто неможливо.

Перевірити у себе наявність ІР можна самому: якщо обхват вашої талії перевищує 80 см для жінки і 94 для чоловіків, дуже ймовірно, що у вас ІР.

Жах полягає в тому, що будь-який прийом їжі, особливо вуглеводної, провокує викид інсуліну. Єдиним способом позбавлення від ІР є максимальне зниження споживання вуглеводів, тобто безвуглеводна дієта.

Крім того, будь-який прийом їжі провокує викид інсуліну, отже, їсти часто невеликими порціями теж не варіант. Людям з ІР рекомендується їсти два, максимум три рази в день. І кето тут просто рятує, так як жир засвоюється організмом дуже довго. Напевно ви чули здивовані коментарі від людей в кетозі: Ой, я їм один раз в день, і мені достатньо.

Їдять вони рідко, отже, і рівень інсуліну протягом дня у них низький, а відчуття насичення зберігається довго завдяки високій живильній щільності жирів. До речі, поки ви розбираєтеся з принципами та особливостями меню, рекомендуємо долучитися і до вітамінних комплексів: все ж не завжди є можливість зробити цей тип харчування максимально багатим усіма необхідними мікроелементами.

Не можна стверджувати, що кето-дієта – це панацея. Безумовно, і для неї є ряд протипоказань і найкраще проконсультуватися з вашим лікарем, щоб оцінити можливі ризики. Однак і зайва вага, безумовно, є одним з найбільших ризиків для вашого здоров’я, а кето-дієта залишається ефективним, зручним і, що важливо, смачним інструментом для боротьби з нею.

Читайте також: Наталка Могилевська розкрила секрет свого схуднення

Не пропустіть