Шкідники бояться цибулевого настою – 2 дієвих рецепти

Отримати гідний урожай без своєчасного та грамотного захисту від шкідників, що вражають посадки, неможливо. Цибулевий настій – безпечний народний засіб для боротьби з деякими комахами, перевірений десятиліттями.

Кого відлякує цибулевий настій

Виражений специфічний аромат цибулиння не подобається багатьом великим шкідникам (гусеницям, слимакам), не кажучи про крихітних, таких як: тля, колорадський жук, хрестоцвіті блішки, бруньковий і павутинний кліщ, плодожерка, мідяниця.

Ця особливість дозволяє застосовувати настої як профілактичний засіб, так і на початковій стадії ураження. Своєчасне і правильне використання настою допоможе мінімізувати втрати, швидко відновитися, і не допустити активного поширення шкідливих комах.

Як приготувати цибулевий настій

Для обробки рослин застосовуються різні рецепти приготування цибулевого настою. Одні ефективні від хвороб, інші показують хороші результати при боротьбі з шкідниками. Засіб бажано не перетримувати, щоб корисні для рослин речовини не випаровувалися. Виняток – засоби, які залишають на грядках з метою відлякування шкідників.

Універсальний настій з цибулі, який допоможе перемогти тлю і колорадського жука на овочах, ягодах і плодових деревах, готують за схемою:

  • в окрему ємність висипають 1 відро лушпиння, заливають 2 літрами теплої води;
  • накривають кришкою, і розміщують в теплому приміщенні на 5 днів;
  • вміст проціджують; щоб настій краще утримувався на листках, додають 50 г подрібненого господарського мила;
  • отриманий концентрат перемішують до однорідності;
  • перед обприскуванням настій розводять 2 частинами води кімнатної температури.

Якщо рослини потрібно обробити терміново, можна скористатися більш швидким рецептом:

  • цибулевим лушпинням заповнюють 1/2 частина відра;
  • ємність до верху доливають окропом;
  • накривають кришкою;
  • витримують 24 години при кімнатній температурі;
  • концентрат проціджують, і розбавляють водою безпосередньо перед використанням, в співвідношенні 1:2.

Як правильно наносити

До процедури краще приступати в вечірній час, або в похмуру погоду. Бажано, щоб в наступні 2 дні після обробки не було дощів.

Склад абсолютно нешкідливий для плодово-ягідних культур. При використанні цибулевого настою рослини можна обприскувати сміливо, рясно зрошуючи стебла і листя з двох сторін.

Періодичність використання

Обробляти рослини цибулевим настоєм для відлякування шкідників, не боячись зробити гірше, допустимо 1 раз в 5-7 днів. При сильному ураженні комахами, частоту збільшують до 2 разів на тиждень.

Якщо ситуація не запущена, зазвичай достатньо трьох обробок для порятунку посадок від навали шкідників. У профілактичних цілях рослини необхідно обприскувати з періодичністю 1 раз в 10-14 днів протягом всього сезону.

Читайте також: Боротьба з трипсами на огірках: чим обробити, щоб врятувати рослину від ураження


Не пропустіть