Боротьба з трипсами на огірках: чим обробити, щоб врятувати рослину від ураження

На листі огірків часто можна помітити жовті цятки, які поступово збільшуються. Згодом лист повністю жовтіє і опадає. Причиною цього можуть бути комахи-шкідники – трипси. Їх розмір дуже малий, тому розгледіти їх дуже складно. Побачити місця, уражені шкідником, можна і на квітах. Якщо не вживати ніяких заходів, то урожай може повністю загинути. Існує ряд методів боротьби з комахами.

Використання хімічних препаратів

Трипси мають крила, тому здатні перелітати з одного огіркового куща на інший. Використання хімічних препаратів вважається найбільш ефективним способом боротьби зі шкідником. Важливо знати, що використання одних і тих же хімічних речовин, призводить до адаптації комахи, і ефективність препарату втрачається Також хімічні речовини не впливають на відкладені яйця.

При виборі хімічних препаратів обов’язково потрібно звертати увагу на склад, а не на назву отрути. Різні назви можуть містити однаковий склад, і бажаного ефекту від використання пестицидів не відбудеться. Часто використовуються і ефективні препарати – Вертімек, Карбофос, Фітоверм, Карате і інші.

Препарати з вмістом біологічно активних речовин

Такі засоби боротьби дуже ефективні, в їх склад входять мікроорганізми і бактерії, що викликають загибель шкідників. Ці засоби можна віднести не тільки до інсектицидів, а й до добрив, які сприяють зростанню культури. Однією з головних складових речовини став міцелій гриба. Потрапляючи в грунт, він починає впливати на багатьох паразитів, трипси не виняток. При цьому, він цілком безпечний для птахів і людини, ефективний протягом 4 років.

Народні засоби

Такий метод боротьби не приносить особливого ефекту, але більш безпечний. Використовують його в основному городники, прихильники екологічно чистого землеробства. Цей метод не знищує небезпечних комах, а, скоріше, відлякує їх. Обробляти культуру, використовуючи народні засоби, доводиться набагато частіше.

Дігтярне мило

Розчин з дігтярним милом використовується протягом усього вегетаційного періоду, з перервами в один тиждень. ½ мильного шматка, натертого або дрібно нарізаного, розчиняють в півтора літрах теплої, але не киплячої води. Потім на літр води береться 400 гр розчину, ним обприскують нижню частину листя.

Нашатирний спирт

Розчин з використанням нашатирю застосовується один раз в два тижні. Обприскування повинно бути рясним – таким, щоб листя огірків були добре змочені. Готується розчин так: в 10-літровому відрі води розчиняють 50 мл нашатирного спирту і 150 гр господарського мила, попередньо натертого. Для кращого результату обробку потрібно проводити в тиху, безвітряну погоду.

Інші народні засоби

Дуже часто городники використовують тютюновий пил, яким присипають не тільки уражене листя, а й здорове.

Настої з часнику, чистотілу, кульбаби та інших рослин з сильним ароматом теж приносять результат. Для цього одну частину рослини заливають двома частинами води і дають настоятися протягом двох діб. Потім розчин проціджують і використовують за призначенням.

Феромонові пастки

Такий метод боротьби частіше використовується в теплицях. Феромоновий аромат клейкої стрічки привертає до себе трипсів, після чого вони просто не можуть звільнитися і гинуть.

Правильний агротехнічний догляд

Вчасно прибраний і спалений бур’ян – теж ефективний метод в боротьбі з трипсами. До осені шкідники скупчуються біля основи рослини, а з настанням заморозків ховаються в землю. Спалений бур’ян і перекопана земля – чудова профілактична міра в боротьбі зі шкідником.

Щоденний уважний огляд рослин, профілактичні заходи та правильний агротехнічний догляд дозволять вчасно помітити уражену рослину, позбутися від комах і зберегти врожай.

Читайте також: Криві огірки: що потрібно зробити, щоб цього не допустити


Не пропустіть