Що потрібно знати про посадку огірків в теплицю розсадою, щоб зібрати багатий урожай

Успіх вирощування огірків в закритому грунті залежить, перш за все, від правильно підібраних сортів. Оптимальний варіант для теплиці – партенокарпічні гібриди, які формують зав’язі без участі вітру і бджіл. Перевагу краще віддавати довгоплетистим сортам, кущові огірки не підходять для теплиць.

Коли можна починати переносити розсаду огірків в теплицю

При виборі термінів пересадки розсади в теплицю потрібно орієнтуватися на температуру грунту, повітря і вік рослин.

До роботи приступають, як тільки грунт в теплиці прогріється до температури 15 градусів на глибині 15-20 см, денна температура встановиться на позначці не менше 20-22 градусів, нічна – близько 15 градусів.

Розсаду переносять в теплицю у віці 20-25 днів, до цього моменту на рослинах повинні сформуватися по 2 справжніх листки. Допускається коригування термінів як в більшу, так і в меншу сторону, виходячи зі стану рослин і сформованої погоди.

Які роботи необхідно провести з грядками

Якщо грунт для посадки огірків не удобрений з осені, підготовкою грядок потрібно зайнятися навесні.

Найбільш нетрудомісткий спосіб: за 7-10 днів до перенесення розсади копають лунки 30х30 см, в кожну насипають по 1 ст. ложці деревного попелу, і заповнюють їх сумішшю перегною або компосту з садовою землею в рівній кількості.

За 14 днів до пересадки, землю потрібно знезаразити, обробивши її розчином 1% бордоської рідини, розчинивши в 10 л води 100 г купоросу і 100 г вапна.

Обробка грядок гарячою водою

Грунт в теплиці прогрівається набагато повільніше, ніж повітря. Висаджені огірки, в теплицю з теплим повітрям і холодною землею, загальмують свій ріст і розвиток, стануть вразливими до різних захворювань. Щоб цього не сталося, за 2-3 доби до посадки, проводять полив перекопаної землі гарячою водою, температурою не більше 90 градусів, і прикривають грядки поліетиленовою плівкою на добу.

Посадка

За кілька годин до пересадки, розсаду рясно зволожують, для максимального збереження цілісності земляної грудки. Роботу краще проводити у вечірній час, або вдень в похмуру погоду.

Відповідна схема

Схема посадки огірків в закритий грунт залежить від особливостей сорту:

  • врожайні гібриди висаджують в один ряд на грядці шириною 50-60 см, дотримуючись дистанції між рослинами від 25 до 30 см;
  • великоплідні сорти краще висадити в шаховому порядку, витримуючи інтервал між рослинами 35-40 см;
  • звичайні гібриди садять в два ряди на грядку, шириною не менше 90 см, на відстані один від одного в 40-50 см.

Чи потрібно вносити добрива безпосередньо при посадці

Безпосередньо при перенесенні огірків в теплицю, добрива не вносять, якщо грунт підживлювали восени, або перед посадкою. Якщо земля не підготовлена заздалегідь, в кожну лунку обов’язково потрібно:

  • насипати перегній, шаром 10-12 см;
  • додати 2-3 г нітрофоски;
  • ретельно перемішати і присипати землею, шаром близько 5 см, щоб уникнути опіків кореневої системи.

Опис процесу

У день посадки викопують лунки, діаметром трішки більше земляної грудки, яка міститься на рослинах. Висаджують огірки способом перевалки (з цілою земляною грудкою), заглиблюють розсаду до першого справжнього листка, для запуску процесу формування додаткових коренів.

Після чого грунт обережно ущільнюють, і присипають сухою землею. Висаджені огірки рясно поливають відстояною водою. Використовувати для зрошення холодну воду не слід – незміцнілі рослини можуть загинути.

На ніч розсаду додатково вкривають плівкою або агроволокном, залишаючи матеріал на день, якщо тримається прохолодна погода.

Подальший догляд

Подальший догляд за огірками зводиться до стандартних процедур: поливу, підгодівлі, підв’язування, розпушування і прополювання.

Режим поливу

Режим поливу залежить від температури в теплиці і віку рослин. Рослини поливають при підсиханні верхнього шару грунту, водою кімнатної температури бажано у вечірні години. Якщо під час поливу у розсади розмило коріння, огірки потрібно підгорнути або підсипати грунт. Краще прокопати навколо кущів неглибокі канавки, і виливати в них акуратно воду, витрачаючи на перших етапах 5-10 л води в день на 1 кв. м огіркових грядок.

Перша підгодівля в теплиці

Огірки вимогливі до підживлення, без добрив врожаю вам не бачити. Через 7-10 днів після пересадки приступають до першої підгодівлі трав’яним настоєм (в співвідношенні 1 л настою на 10 л води) або селітрою (10 г на 10 л води). Вносять обидва засоби під корінь з поливом, виходячи з розрахунку 0,5-1 л настою або 1 л розчину аміачної селітри під кожен кущ.

Розпушування і видалення бур’янів

Грунт в теплиці необхідно обов’язково прополювати у міру виявлення бур’янів ручним способом і розпушувати на граничну глибину 5-7 см для доступу кисню до коренів. Замість розпушування, для збереження цілісності коренів, між кущами можна зробити проколи вилами на глибину зубців, в кількості 5-6 штук на 1 кв. м.

Через тиждень після перенесення розсади, її потрібно підв’язати: на висоті 1,5 м простягають дріт або капроновий шнур, і від нього пускають шпагат до кожного куща. В якості альтернативи під кутом розтягують два полотна сітки, і кріплять до них вуса.

Читайте також: Чим підгодувати зблідлу полуницю, щоб не втратити майбутній урожай


Не пропустіть