Правила розумних дачників: як зривати багато огірків, навіть якщо на вулиці спека

Посушлива погода – не найкраща умова ля вирощування огірків? Це не так. Їх батоги здатні пристосуватися навіть до сильної спеки, якщо забезпечити їм правильний догляд. Про шість важливих його аспектів ми і розповімо далі.

Не поливайте водою з-під крану

Огірки терпіти не можуть полив холодною водою з-під крану. Їх батоги – не людське тіло, яке в спеку буде тільки вдячне потоку холодної води. Огірки, відчувши крижаний потік, що надійшов під корінь, відчувають справжній стрес – тканини їх стебел і листя стискаються, після чого засихають, так і не засвоївши вологу.

Поливати огірки потрібно теплою водою. Для такої мети у досвідчених дачників завжди припасена велика бочка, заповнена під зав’язку. Її накривають склом – протягом дня вміст нагрівається. За полив такою водою огірки будуть тільки вдячні і точно порадують урожаєм.

До речі, ідеальна методика поливу огірків – дощування, а не заливання під корінь.

Мульчуйте грунт

У спекотну погоду особливо цінується вологість грунту. Щоб поверхневий шар не пересихав, дачники вдаються до мульчування – покривають прикореневу частину шаром соломи, листя або травою, зрізаною газонокосаркою.

Дуже важливо не мульчувати грунт квітучими бур’янами. Їх насіння швидко проникне в землю і дасть паростки, від яких потім доведеться позбуватися. І взагалі, в період активного росту огірків, а також їх плодоношення потрібно стежити за відсутністю бур’янів, а якщо вони і з’явилися, то вчасно позбуватися від них. В іншому випадку, непрохані рослини будуть витягувати всю вологу з землі, так потрібну огірочками.

Розпушування – запорука врожаю

Поки огірки плодоносять, потрібно не лінуватися і якомога частіше розпушувати їх. Якщо цього не робити, вода буде швидко випаровуватися через тріщини.

Але врахуйте: обробляти потрібно тільки верхній шар грунту, щоб не пошкодити коріння. Одного розпушування в тиждень буде достатньо для підтримки здоров’я огірків і збереження в грунті водного балансу, комфортного для них.

Прикопайте батоги – буде в 2 рази більше врожаю

Багатьох дачників засмучує недовговічність огіркових батогів. Ось вони начебто тільки виросли, почали плодоносити – і відмирають.

Розумні і досвідчені городники часто йдуть на хитрість. Протягом всього сезону вони омолоджують батоги, прикопуючи старі, які ще не втратили свій свіжий вигляд, біля основи. Як тільки батіг вкорінюється, він тут же дає паросток, здатний забезпечити господаря новим урожаєм.

Роблячи таку процедуру, головне – не забути відрізати старий батіг від нового, щоб він не забирав сили зі свіжої рослини.

Не забувайте про тінь

Якщо на вулиці стоїть спека, бажано подбати про тінь для огіркових батогів. Якщо немає можливості висадити огірки в затінене місце ще навесні, хоча б влітку потрібно спорудити для них навіс з підручних матеріалів.

Навіть нетривала тінь протягом спекотного дня допоможе рослинам і грунту зберегти хоч якусь вологу.

Обов’язково зміцнюйте імунітет

Спека – період, коли городні культури стають особливо схильними до атаки хвороб. Огірки – не виняток тому важливо пам’ятати про їх додаткову обробку. Надати сили рослинам і зміцнити їх імунітет чудово допомагає “китайська суміш”. Цей же “еліксир” допомагає значно збільшити обсяг врожаю. Для його приготування необхідно взяти:

  • мідний купорос – 3 г;
  • сечовину – 100 г;
  • марганцівку – 1 г;
  • борну кислоту – 1 г.

“Еліксир” готується просто: перераховані інгредієнти розчиняються в відрі води (10 л), все розмішати до однорідності. Обробляти огірки слід шляхом обприскування, оптимальна періодичність – раз в 1,5-2 тижні. Для зрошення огіркових батогів бажано вибирати вечірній час, після заходу сонця. В іншому випадку, можна не поліпшити ситуацію, а тільки погіршити її.

Читайте також: Бактеріоз огірків: як вилікувати рослину і не залишитися без врожаю


Не пропустіть