Бактеріоз огірків: як вилікувати рослину і не залишитися без врожаю

Бактеріоз огірків – це небезпечне захворювання, що викликається бактерією псевдомонас. При зараженні нею на листках з’являються плями і ділянки некрозу, молоді плоди викривляються, їхня поверхня покривається мокрими виразками, які гниють. І якщо не вживати заходів з лікування рослин від цієї хвороби, то можна позбутися врожаю огірків. Існує кілька способів лікування бактеріозу.

Хімічні способи лікування

Хімічні засоби для боротьби з бактеріальними захворюваннями представлені на ринку в широкому асортименті: Ефатол, Абіга-пік, оксихом, Апрон XL, ХОМ, Курзат і багато інших. Застосовувати їх потрібно строго по інструкції. При цьому не забувати про власну безпеку і захищати шкіру і органи дихання.

Застосування біопрепаратів

Біопрепарати набагато безпечніші за хімі але й діють набагато слабше. Краще їх застосовувати тільки в початкових стадіях захворювання, оскільки з запущеним бактеріозом вони можуть не впоратися.

Для лікування бактеріозу огірків використовують такі препарати відповідно до інструкції виробника: Гамаїр, Бактофіт, Алірін-Б, Споробактерін, Фітодоктор, Фітоспорин. Біопрепарати не тільки борються з патогенною мікрофлорою, але й підвищують імунітет рослин, збільшують врожайність і стійкість до несприятливих факторів.

Народні методи

Існують народні методи боротьби. Їх застосування також допомагає зупинити захворювання на ранніх стадіях і припинити його подальший розвиток.

Ефективне застосування настою лушпиння цибулі. Для його приготування в банку об’ємом 1 л потрібно щільно вкласти лушпиння цибулі і залити водою 70-80 С. Настоювати 2-3 дня, потім розводити з водою в пропорції 1:5 і обприскувати щодня до зникнення ознак хвороби.

Якщо немає цибулиння, можна скористатися другим способом, популярним серед дачників. Для цього потрібно на відро води 10 л влити по 1 ч. л. борного спирту і малахітової зелені. Добре розмішати розчин і обприскувати рослини кожні 10 днів.

Заходи профілактики

Набагато простіше попередити появу бактеріозу, ніж потім лікувати від нього огірки. А для цього потрібно дотримуватися таких заходів профілактики:

  • Найкраще купувати для посадки сорти огірків, стійкі до бактеріозу.
  • Дотримуватися сівозміни і міняти щороку місце для посадки рослин, тим більше, якщо в минулому році вже виникала така хвороба.
  • Оскільки насіння вже може бути заражене хвороботворною бактерією, його перед посадкою обов’язково потрібно обробити. Для цього підійдуть препарати: «Апрон XL», сірчанокислий цинк 0,02%, «Агат 25-К», «Псевдобактерін», розчини марганцю, міді, цинку.
  • Стежити за правильним дозуванням азоту при підгодівлі, так як цей мікроелемент сприяє формуванню нітратів, а вони – живильне середовище для псевдомонади.
  • Не залишати на огірковій плантації біологічні відходи, щоб не створювати можливості для бактерій заселити їх.
  • При поливі не використовувати холодну воду, а також не поливати рослини по листю.
  • Використовувати вертикальні шпалери для вирощування огірків, так як такий метод виключає контакт батогів з вологим ґрунтом і забезпечує гарне провітрювання посадок.

Важливо дотримуватися агротехніки вирощування огірків, правильних заходів профілактики і в разі необхідності своєчасно лікувати хворі рослини. При такому підході можна отримувати хороші врожаї огірків.

Читайте також: Криві огірки: що потрібно зробити, щоб цього не допустити


Не пропустіть