Попелиця на трояндах: 7 ефективних методів боротьби з нею

Попелиця на трояндах – часта проблема. Комахи невеликих розмірів, проте за короткий час завдають відчутної шкоди кущам. Харчується тля соком молодих пагонів і може руйнувати бутони. При відсутності лікування шкідник за короткий час призводить до пригнічення куща і відсутності бутонів. Для боротьби зі шкідником можуть використовуватися такі методи, які неодноразово доводили свою ефективність.

Механічне видалення

При появі перших ознак попелицю можна просто розчавити руками. Для цього слід уважно оглянути кущ. Найчастіше комаха накопичується біля бутонів або на молодих пагонах. Однак використовувати такий метод можна тільки для невеликої кількості комах.

Мильний розчин

Використання мила дозволяє створити тонку плівку, яка блокує комахам доступ до повітря, в результаті чого тля гине. Для обробки троянд слід подрібнити брусок мила і розчинити його в 5 літрах води. Отриманий склад розпорошити на кущі. Процедуру необхідно проводити після заходу сонця.

Попіл

Деревний попіл сприяє швидкому знищенню попелиці. Для використання потрібно приготувати відповідний розчин: змішати 300 грам в 2 літрах окропу і ретельно розмішати. Остудити і видалити великі шматочки. Отриманим розчином обробити кущі.

Вода

Для того, щоб видалити попелицю і не нашкодити рослині, слід обробити кущі сильним струменем води. Використовуючи садовий шланг, потрібно направити струмінь на рослину. Процедуру повторити кілька разів.

Тютюновий пил

Тютюновий пил – ефективний засіб для порятунку троянд. 1 склянку тютюнового пилу слід залити літром окропу і настоювати протягом доби. Отриманий розчин процідити і обробити троянди в саду.

Цибулиння

Ефективний засіб. Для приготування настою 1 кг цибулиння залити 3 літрами води і кип’ятити протягом 10 хвилин. Отриманий відвар процідити і охолодити. Обробити рослини. Через 2 доби процедуру повторити.

Професійні препарати

Якщо шкідників багато, рекомендовано використовувати інсектициди, які зможуть усунути тлю за короткий час. Серед найбільш поширених препаратів необхідно відзначити ефективні:

  • Актара;
  • Децис;
  • Каліпсо;
  • Фітоверм.

Перед тим, як готувати розчин, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією. Використовуючи професійні препарати, можна позбутися від шкідників за одну процедуру.

Попелиця на трояндах може стати проблемою для кожного садівника. Комаха може швидко розмножуватися і за короткий час захоплювати ділянку. Для того, щоб своєчасно вжити заходів по боротьбі, необхідно регулярно оглядати троянди. Якщо шкідник скупчився в великій кількості, необхідно використовувати хімічні препарати, які видаляють не тільки комах, але й личинок.

Читайте також: Для буйного цвітіння куща: коли і як правильно обрізати зів’ялі троянди


Не пропустіть