Для буйного цвітіння куща: коли і як правильно обрізати зів’ялі троянди

Багато садівників говорять про те, що троянди потрібно обрізати для того, щоб забезпечити більш кращий ріст і цвітіння, прибирати пошкоджені частини і засохлі квітки. Однак, щоб троянди красиво цвіли в саду щорічно, потрібно знати про те, як правильно провести обрізку. Ось кілька хороших порад.

Що собою являє обрізка?

Перш за все, при проведенні обрізки потрібно видалити квітку, яка практично повністю засохла. Зазвичай це робиться для того, щоб спонукати ріст ще більшої кількості квітів. У той же час це допомагає скорегувати форму рослини, щоб вона виглядало більш красиво і компактно.

Якщо своєчасно не прибирати засохлі квіти, рослина починає спрямовувати свою енергію на створення шипшини, тобто плода, що містить насіння, щоб можна було розмножуватися. Коли починається формування насіння, припиняється цвітіння.

Крім того, засохлі квіти виглядають не дуже привабливо, а також через їх пухку текстуру всередині може відбуватися ріст грибкових хвороб.

Однак варто пам’ятати про те, що далеко не всі види троянд потребують обрізки. Квітки у деяких сортів опадають самостійно. Але, навіть в такому випадку, щоб надати рослині більш охайного і привабливого вигляду, варто обрізати квіткові головки, що залишилися чистим секатором.

Коли потрібно обрізати засохлі квіти?

Потрібно увесь час проводити обрізку головок троянд протягом усього сезону цвітіння, який може варіюватися в залежності від конкретного виду, сорту або гібрида. Потрібно видаляти засохлі квіти регулярно, не залишаючи їх на рослині надовго.

Потрібно прибирати всі квітки з пелюстками, які стають коричневими або починають опадати. Потрібно проводити таку процедуру щодня або хоча б кілька разів на тиждень. Якщо цього не зробити, на рослині буде утворюватися надто мало квіток.

Найпростіший спосіб визначити те, які саме троянди потрібно прибрати, – просто трішки струснути рослину. Якщо з квітки опадають пелюстки, її потрібно прибирати. Також варто видалити коричневі або пониклі квіти.

Як проводити обрізку?

Можна просто зрізати будь-яку квітку, яка починає в’янути, однак є більш хороший і практичний спосіб проведення обрізки. У кожної троянди є листя, яке росте групами, що складаються з 1, 3, 5 або більше листочків.

Найкраще місце для обрізки – область над першою такою групою, що складається з 5 листочків. Потрібно зробити зріз чистими і продезінфікованими ножицями або секатором під невеликим кутом. Зріз повинен бути просто над листям.

Не варто обрізати стебло посередині між квіткою і листям. Це не тільки негарно виглядає, але й може перешкоджати повторному цвітінню в цьому році. Однак, після першого цвітіння в цьому сезоні потрібно обрізати рослину по першій групі, що складається з 3-х листів.

Це обумовлено тим, що молоді пагони не такі товсті, як більш старі, тому ріст на початку сезону повинен відбуватися дещо інакше. Мета полягає в тому, щоб зрізати стебло до такої міри, щоб решта була не надто старою для здорового росту.

Якщо проводиться обрізка троянд, квітки на якій розростаються гронами, потрібно просто відрізати засохлу квітку. Після завершення цвітіння грона її також потрібно обрізати до першої п’ятилистної групи.

Поради

При проведенні обрізки після кожного зрізу потрібно очищати секатор в розчині, що складається з 1 частини відбілювача і 10 частин води. Це дозволить запобігти поширенню хвороб. Якщо потрібно отримати більш пишне цвітіння, потрібно залишити якомога більше листя. Воно допомагає рослині випускати квіти, накопичувати корисні речовини, переміщувати воду, а також виконувати обмін кисню і вуглекислого газу. Крім того, листя забезпечує тінь стеблам і корінню рослини.

Читайте також: Чорні плями на трояндах: чим обробити, щоб побороти напасть


Не пропустіть