Помідори з білими прожилками всередині: що виправити, щоб не допустити такого

Зібрані зі своєї грядки помідори смачні і корисні, але тільки в тому випадку, якщо їх м’якоть однорідної структури, без білих прожилок. Чому ж в томатах з’являються жорсткі проростки? Для цього є кілька причин. Несприятливі чинники краще усунути заздалегідь, тоді можна буде зібрати урожай чудової якості для салатів і консервування.

Вплив спеки

У відкритому грунті помідори рідко страждають від спеки, а ось в теплиці це звичайне явище. Томати найкраще ростуть при температурі 20-26 ° C. При цьому бажано не допускати перепаду температур. Чому так важливо дотримуватися відповідного температурного режиму? Через перегрів коріння томатів перестає засвоювати калій, відповідальний за формування та розвиток плодів.

Якщо температура занадто висока, в овочі припиняється продукування лікопіну (саме цей каротиноїд відповідає за колір і смак томатів). Під час спеки потрібно терміново знизити температуру в теплиці будь-яким способом. Це може бути полив доріжок холодною водою, фарбування стін крейдяним розчином, використання сонцезахисної сітки, часте провітрювання.

Незбалансовані підгодівлі

На початкових етапах росту томати мають більшу потребу в азоті. Починаючи з періоду цвітіння, рослинам необхідні підгодівлі з калієм, фосфором, кальцієм. Якщо вносити на цьому етапі добриво з перевагою азоту, будуть формуватися плоди з білими прожилками, знизиться кількість вітамінів і вуглеводів в овочах.

Надлишок азотистих речовин в грунті проявиться прискореним ростом помідорів і формуванням великих лисків з насиченим темним забарвленням. При калійному голодуванні з’являється верхова гниль, на листках виникає крайовий опік. В цьому випадку томати потрібно терміново підгодувати сульфатом калію (1 ст. ложка на 10 л води). Під кожну рослину виливають по 0,5 л живильного розчину.

Щоб уникнути дисбалансу мінеральних речовин під час цвітіння і плодоношення, краще використовувати комплексне добриво або провести підгодівлю деревним попелом (1 склянка на 10 л води). Хлористі склади можна вносити, вони погано впливають на овочі. Позбутися від надлишків азоту в ґрунті допоможуть розпушування і рясний полив.

Ураження фітоплазмозом

Вірусні хвороби – ще одна причина появи білих прожилок в томатах. Найчастіше помідори вражає фітоплазмоз (столбур). Збудники захворювання як природного резервуара використовують бур’яни. На культурні рослини їх переносять шкідники (попелиці, совка білокрилка).

На ураженому кущі листя набуває фіолетового забарвлення, дрібнішає, деформується. Плоди такої рослини теж дрібні й несмачні, їх не захочеться їсти. Хворий кущ виривають з корінням і спалюють, а землю проливають розчином марганцівки. Для профілактики фітоплазмозу необхідно вести боротьбу зі шкідливими комахами і підтримувати чистоту на ділянці, своєчасно позбавляючись від бур’янів.

Неповна зрілість плодів

Якщо зривати помідори, не даючи їм повністю дозріти на кущі, всередині теж можуть залишатися жорсткі прожилки. У кімнатних умовах томати, звичайно, поступово наберуть колір, характерний для сорту, і стануть м’якшими, але ось світлі проростки всередині можуть зберегтися.

Прискорити дозрівання допоможуть розміщені поруч яблука, груші, банани, які виділяють етилен. Краще не зривати з куща зовсім зелені тверді помідори, а дочекатися, коли плоди придбають білий або бурий відтінок. Через 1,5-2,5 тижні вони вже не будуть нічим відрізнятися від повністю дозрілих плодів.

При повному дотриманні агротехніки томати обов’язково будуть солодкими, смачними, без білих прожилок. Рослини потрібно своєчасно поливати і підгодовувати, захищати від різких перепадів температур, сильної спеки, нападу комах. Правильний догляд за культурою допоможе отримати рясний і якісний урожай.

Читайте також: Правила розумних дачників: як зривати багато огірків, навіть якщо на вулиці спека


Не пропустіть