Ні, не турбувати: коригуємо раціон у критичні дні

У жіночому організмі відбувається безліч процесів, які так чи інакше впливають на наш загальний стан. Ми буквально залежимо від циклів. Однак мало хто знає, що поліпшити обмінні процеси і полегшити неприємні симптоми в «ці дні» допоможе правильно підібране меню. Ми розповімо, які продукти повинні бути на вашому столі в різні фази циклу.

Фолікулярна фаза

Найперша. За ці десять днів, які ви будете переживати період початку нового циклу, вам необхідно поповнити запаси заліза, для цього зверніть увагу на страви з вівса, пшениці, цвітної капусти, обов’язково додавайте висівки. До речі, саме в першій фазі найлегше скинути вагу.

Овуляція

Наступна за фолікулярною фазою. Підвищений рівень естрогену дарує вам гарний настрій і велику кількість енергії. Зараз, як ніколи краще, підійде раціон з високим вмістом вітамінів С і Е. Додайте більше ягід, зернових і овочів, а також не обходьте стороною морепродукти – креветки, устриці і тунець урізноманітнять ваше щоденне меню і не дадуть втомі вами заволодіти.

Лютеїновая фаза

Чи не найнеприємніший період – вага збільшується, настрій псується – всі ознаки ПМС в справі. Важливо не втрачати контроль і не перевищувати вашу індивідуальну норму калорій. Найкраще дотримуватися наступного раціону: риба, морепродукти, яйця, нежирне м’ясо птиці. Якщо підтримувати норму білка в організмі, тяга до солодкого пропаде сама собою. Якщо ви жити не можете без цукерок і печива, замініть їх на сухофрукти, багаті магнієм, наприклад, на курагу.

Менструація

Триває 3-6 днів і вимагає від жінки додаткової витрати енергії. В цей час не рекомендується займатися силовими тренуваннями і вживати холодну їжу, так як вона може спровокувати спазми. Ідеальні продукти на цей делікатний період: гречка, гранат, огірки, пісне м’ясо і журавлина – все, що зміцнює судини. Спробуйте скоригувати свій раціон, щоб критичні дні менше затьмарювали ваші будні!

Джерело www.womanhit.ru

Не пропустіть