Не тільки кліщі: 9 укусів комах, після яких варто звернутися до лікаря

Далеко не завжди укус комахи вимагає втручання лікаря – все залежить від тяжкості та типу симптомів, які виникли після нього. Однак укуси деяких комах ігнорувати ні в якому разі не можна. Деякі з них живуть в тропіках, але в зв’язку з поширенням туризму стали частіше потрапляти за їх межі.

Кліщ

кліщ

Його укус може бути небезпечним для розвитку ряду серйозних захворювань, включаючи інфекцію головного мозку. Головне – помітити укус на ранній стадії. Ризик зараження збільшується в залежності від того, як довго кліщ пробув на твоїй шкірі. Якщо ти підозрюєш, що цей період був тривалим, тебе турбують температура, головні і м’язові болі, висип, нудота і симптоми, схожі на грип, звернися до лікаря. Якщо почалося прискорене серцебиття, проблеми з диханням, викликай швидку.

Навіть якщо симптомів немає, після укусу кліща завжди краще проконсультуватися з лікарем, Щоб оцінити ризик розвитку інфекції, можливо, тобі призначать антибіотики.

Бджоли

бджоли

Для більшості людей укус бджіл несе тільки хворобливі відчуття. Але у інших він може розвинути сильну алергічну реакцію . Якщо після укусу виникають складнощі з диханням, запаморочення, спазми шлунку, нудота, діарея, свербіж шкіри, набряки обличчя або горла, необхідно терміново викликати лікаря.

Москіти

москіти

Укуси комарів самі по собі не є великою проблемою, але деякі комарі можуть передавати смертельно небезпечні хвороби: вірус Західного Нілу і вірус Зіка. Цікаво, що близько 80% заражених вірусом Західного Нілу навіть не відчувають себе хворими. Решту турбують температура, головний біль, втома, нудота, збільшення лімфовузлів і висип на грудях, животі або спині. Вірус Зіка проявляється головним болем, болем у м’язах, кон’юнктивітом. Обидва віруси можуть привести до енцефаліту (інфекції головного мозку).

Читайте також: Що робити, якщо вас укусив кліщ?

Вогняні мурахи

вогняні мурахи

Після їх укусу на шкірі з’являються червоні пухирі. Мурахи кусають, щоб прикріпитися до жертви, а потім жалять кілька разів по півколу. Укуси можуть викликати токсичну реакцію – головний біль, слабкість, запаморочення, сонливість, температуру, діарею, м’язові спазми або судоми. Ці симптоми вимагають негайного звернення до лікаря. Якщо з’являються симптоми сильної алергічної реакції, такі як утруднене дихання, кропив’янка, спазми шлунку, нудота, варто викликати швидку.

Коричневий павук-відлюдник

Коричневий павук-відлюдник

Ці павуки зазвичай ховаються від всіх, якщо тільки не відчувають, що знаходяться в небезпеці. Укуси можуть бути безболісними і непомітними кілька годин, і тільки потім проявитися. При цьому вони дуже небезпечні. Якщо шкіра тепла, покрита темними пухирями і лущиться, необхідно йти до лікаря. Якщо починає підвищуватися температура, ти відчуваєш озноб, а сеча стала темною, це може бути ознакою інфекції.

Павук «Чорна вдова»

Павук «Чорна вдова»

Їх укус може бути смертельним і вимагає негайного звернення до лікаря, особливо дітям і літнім. Симптоми, які не можна ігнорувати – неконтрольовані стрибки артеріального тиску, м’язові і лицьові спазми, судоми.

Читайте також: Діабет, вовчак, артрит і ще 5 хвороб, які «відбиваються» на шкірі

Скорпіон

скорпіон

Укус скорпіона частіше призводить до дуже сильного болю, набряку і почервоніння, проте у більшості видів скорпіонів він нешкідливий. Але деякі можуть викликати інфаркт, панкреатит, набряк легенів або бути смертельними. Якщо з’явилися більш серйозні симптоми, необхідно звернутися за медичною допомогою. Особливо важливо це робити дітям і літнім людям. Симптоми можуть швидко прогресувати, тому зволікати з допомогою не можна.

Пухнаста гусениця

Пухнаста гусениця

Вони виглядають дуже мило і приємно, але їх «хутро» насправді є отруйними шипами. Після укусу необхідно перш за все видалити шипи і промити рану водою з милом, а потім прикласти холодну, щоб зменшити біль. Якщо ж біль не проходить, на шкірі з’явилися висипи, набряки, піднімається температура, варто звернутися до лікаря. Особливо це важливо зробити, якщо тобі не робили (або робили давно) щеплення від правця.


Не пропустіть