Що робити, якщо вас укусив кліщ?

Чисельність кліщів досягає піку в травні – початку червня, а в серпні-жовтні, в розпал грибного сезону, починається друга хвиля. Любителі відпочинку на природі ризикують зіткнутися з серйозною проблемою: укусом кліща, який, в свою чергу, може стати причиною розвитку захворювання, відомого як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма). У цій статті ми розповімо вам, що робити, якщо вас укусив кліщ.

Іксодовий кліщовий бореліоз – захворювання, яке розвивається після укусу кліща, зараженого бактеріями роду Borrelia. Дане захворювання є сезонним, що пов’язано з активністю паразитів. Найбільша кількість випадків припадає на квітень-травень і серпень-вересень, що пов’язано з піком активності кліщів. Згідно із статистичними даними, кількість випадків бореліозу щороку неухильно зростає.

Як захистити себе від укусу кліща?

Знизити ймовірність укусу кліща можуть вибір правильного одягу для походу в ліс і дотримання певних правил:

  • одежа повинна бути світлою і однотонною, оскільки на ній легше помітити паразита;
  • рукава одягу мають бути довгими, манжети – щільно прилягати до тіла;
  • штани краще заправити в взуття;
  • голову необхідно укрити головним убором, капюшоном або хусткою;
  • нанести на одяг акарицидно-репеллентний засіб від кліщів;
  • кожні 15-20 хвилин необхідно оглядати себе і ближніх на наявність кліщів.

Що робити, якщо ви виявили кліща?

Якщо ви виявили на собі кліща, акуратно видаліть його за допомогою кліщ-викрутки, ручки-ласо (продаються в магазинах) або міцної нитки. Зав’яжіть нитку навколо хоботка паразита, скрутіть кінці нитки і повільно, без різких рухів, підтягуйте його вгору. Видаліть кліща, обробіть місце присмоктування паразита антисептиком.

Кліща необхідно помістити в прозору і щільно закриту ємність і доставити в лабораторію, в якій проведуть аналіз. Якщо в кліщі буде виявлено бореліоз, необхідно негайно звернутися до лікаря-інфекціоніста для призначення лікування.

На що звертати увагу після укусу кліща?

Після укусу кліща можуть проявлятися такі симптоми: головний біль, слабкість, підвищення температури, нездужання, почервоніння на шкірі. Почервоніння має ряд особливостей: це пляма, яка збільшується в розмірі, в більшості випадків в центрі вона світліша або має колір здорової шкіри. Розміри плями можуть бути величезними, на всю ногу. Ні свербіння, ні болю в даному випадку може не бути. У разі появи зазначених ознак необхідно негайно звернутися до інфекціоніста.

Зверніть увагу на те, що слід бути обережними при відвідуванні лісопаркової зони, уважно оглядати себе після лісової прогулянки і в разі виявлення кліща або наведених симптомів якомога швидше звернутися до лікаря.

Джерело aif.ru
Не пропустіть