Діабет, вовчак, артрит і ще 5 хвороб, які «відбиваються» на шкірі

Навіть якщо у вас немає ніяких скарг і стан вашої шкіри не викликає у вас занепокоєння, лікарі рекомендують раз на рік звертатися до дерматолога. В першу чергу, звичайно ж, для контролю родимок і інших утворень на шкірі, які можуть «переродитися» в злоякісні. Також, лікарі-дерматологи можуть саме за станом шкіри виявити ранні ознаки дуже небезпечних захворювань, які впливають не тільки на якість життя, але й на її тривалість.

Цукровий діабет

Майже половина людей, що живуть з діабетом другого типу, стикаються з різними шкірними захворюваннями. І одне з найпоширеніших – acanthosis nigricans, оксамитове потовщення шкіри навколо шиї і під пахвами, яке також супроводжується її потемнінням. Як правило, пацієнти не звертають уваги на цей сигнал, а ось дерматологи або ендокринологи можуть по ньому визначити цю хворобу – і призначити лікування, яке може затримати або попередити її розвиток.

Вовчак

Висип на вилицях, що нагадує сонячну кропив’янку – один з найбільш поширених симптомів вовчака, аутоімунного захворювання, яким найчастіше хворіють жінки. Також іноді висип з’являється на шкірі голови і відкритих ділянках шкіри, які піддаються впливу сонячних променів.

Целіакія

Це розлад супроводжується непереносимістю глютену і продуктів, що його містять. І одна з ранніх ознак захворювання – сверблячі скупчення бульбашок, які часто виникають на ліктях, колінах, сідницях і навіть шкірі голови. Більш того, часто пацієнти з цими симптомами навіть не відчувають будь-яких проблем з шлунково-кишковим трактом і дуже дивуються, коли лікар говорить про можливу целіакію. Але між тим, дієта, що виключає глютен, як правило допомагає впоратися з дерматитом.

Читайте також: П’ять звичок, які допоможуть зберегти вашу шкіру молодою

Ревматоїдний артрит

Це запальне захворювання, яке супроводжується набряками і болем в дрібних суглобах рук і ніг, іноді може проявлятися на шкірі. В середньому, 20-30% тих, хто страждає на це захворювання, скаржаться на невеликі підшкірні утворення в області уражених суглобів. Ще один «шкірний» симптом артриту – витончення шкіри на тильній стороні кистей рук і підвищена ламкість нігтів.

Хвороби щитовидної залози

Якщо протягом декількох місяців ви не можете впоратися з прищами і вуграми на шкірі, вам варто звернутися до ендокринолога: деякі захворювання щитовидної залози призводять до утворення запалень на шкірі. Не ігноруйте цей симптом!

Хвороби кишечника

Третина пацієнтів, які страждають на виразковий коліт і хворобу Крона, повідомляють про ті, чи інші симптоми шкірних захворювань. Так, пацієнти з виразковим колітом часто скаржаться на невеликі виразки на гомілках і щиколотках, які поступово розростаються. Хвороба Крона ж часто супроводжується утворенням тріщин і вузликів на поверхні шкіри – майже кожен третій пацієнт помічав їх у себе.

Гепатит С

Як показали результати дослідження, проведеного Медичною школою Рутгерса в Нью-Джерсі (США), від 15 до 20% пацієнтів з цим захворюванням печінки мають ті чи інші шкірні симптоми. До найбільш розповсюджених відносяться такі висипання, як васкуліт і червоний плоский лишай. Як відзначають лікарі, багато пацієнтів, що живуть з гепатитом С, навіть не знають про захворювання – тому особливо важливо звертати увагу на такі дерматологічні прояви захворювання.

Читайте також: Експерти назвали продукти, які допомагають регенерації печінки

Хвороби надниркових залоз

Одна з важливих функцій надниркових залоз – регулювання рівня кортизолу, гормону, який допомагає нам переживати стрес. Якщо ж наднирники не справляються зі своєю роботою і не виробляють достатню кількість цього гормону, може розвинутися хвороба Аддісона. Серед її проявів – м’язова слабкість і втома, втрата ваги і зниження апетиту, низький кров’яний тиск і рівень цукру в крові. Хвороба розвивається поступово і дуже часто діагностується на досить пізніх стадіях. Один з проявів, який може допомогти вчасно діагностувати хворобу – потемніння шкіри, а також поява на шкірі незрозумілих розтяжок. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо помітили у себе щось подібне!


Не пропустіть