Мульчуємо грунт і обрізаємо кущі: готуємо дачу до зими правильно

Залежно від того, що росте у вашому саду, ви можете багато чого зробити, щоб підготувати свої декоративні рослини до холодних місяців.

Може здатися, що в вашому дворі мало що відбувається, коли ви спостерігаєте, як листяні дерева і чагарники скидають своє барвисте листя, а інші рослини уповільнюють свій ріст, готуючись до сплячки. Однак під землею, поки вона не замерзне, відбуваються різні процеси.

Це особливо добре для недавно пересаджених дерев і чагарників, багаторічних рослин і витривалих весняних цибулин, які потребують відрощування нових коренів для закріплення в грунті. У той час, як природа має свої власні способи впоратися з холодами, ось п’ять речей, які ви можете зробити, щоб допомогти підготувати свої рослини до зими.

Мульчуйте свої багаторічники

Багаторічники повертаються рік за роком. Кожен вид по-різному переносить холод, тому корисно знати, до яких зон зимостійкості відноситься та чи інша рослина і в якій зоні ви живете. Загалом, багаторічники не вимагають від вас великих зусиль при підготовці їх до зими. У регіонах, які відчувають сильне замерзання і відтавання, рослини будуть виштовхуватися з землі. Щоб запобігти цьому, додайте шар подрібненого листя, соломи або іншої мульчі навколо ваших багаторічників, як тільки земля замерзне. Це допоможе вирівняти температуру ґрунту, особливо якщо у вашому районі не завжди є сніг, що вкриває землю протягом всієї зими.

Якщо ви віддаєте перевагу більш акуратному саду, цілком нормально обрізати ваші багаторічники до землі після того, як мороз висушив їх листя. Просто не забудьте додати шар мульчі, щоб захистити їх.

Подовження життя однорічникам

На відміну від багаторічників, які повертаються щороку, однорічники живуть тільки один сезон в саду і не можуть пережити морози. Деякі з них відомі як однорічники прохолодного сезону, що означає, що вони віддають перевагу рости і цвісти, коли температура нижча. До них відносяться декоративна капуста, блакитна лобелія і ротики. Однорічники теплого сезону, навпаки, люблять спеку. Майорці, французькі нігтики потрапляють в цю категорію.

Але ви можете продовжити життя обох типів однорічників, тримаючи садову тканину під рукою, щоб вкрити їх під час легких заморозків. Продовжуйте поливати однорічні рослини, поки мороз не вб’є їх. Якщо ваші однорічні рослини знаходяться в контейнерах, перемістіть їх в гараж або інший захищений простір, коли температура, за прогнозами, впаде. Ви можете робити це до тих пір, поки денна температура не перестане підніматися вище цього порогу.

Викопайте ніжні цибулини

Осінь – це час для посадки витривалих весняно-квітучих цибулин, але є й інші типи рослин, які ви можете викопати, якщо живете там, де земля замерзає. До них відносяться популярні літні квіти, такі як гладіолуси, жоржини. Якщо ви хочете зберегти ці рослини ще на рік, то після того, як мороз зробив їх листя коричневим, акуратно викопайте їх і зріжте листя. Змахніть зайвий грунт, але не мийте їх водою, тому що надмірна вологість може привести до їх гниття під час зберігання.

Дайте їм висохнути в прохолодному місці протягом тижня, а потім упакуйте їх у дихаючий контейнер, такий як картонна коробка. Накрийте їх тирсою або старими газетами, щоб цибулини не дотикалися одна до одної, і помістіть в гараж, підвал або інше місце, яке не замерзне.

Обрізати дерева і чагарники

Вашим деревам і чагарникам буде легше пережити зиму, якщо ви переконаєтеся, що вони знаходяться в хорошій формі. Як для вічнозелених, так і для листопадних сортів ідеальним буде рясний полив до того, як земля замерзне, особливо якщо осінь була сухою. Після того, як земля замерзне, розкладіть органічний матеріал, такий як подрібнене листя.

Це допомагає зберегти вологу в ґрунті (рослини потребують води навіть взимку) і захистити коріння від замерзання і відтавання. Обріжте всі зламані, пошкоджені або хворі “кінцівки”, щоб сніг і вітер не погіршував ці проблеми. Для молодих вічнозелених або широколистяних видів в відкритих місцях зробіть захист від нещадного зимового вітру за допомогою мішковини.

Захистіть свої троянди

Троянди красиві, але вимагають багато уваги протягом вегетаційного періоду. Оскільки прохолодна погода приносить їм період спокою, вам залишається одна остання робота: підготувати їх до зими. Деякі види троянд більш витривалі, ніж інші, тому важливо знати, які види у вас. Гібридні чайні троянди найбільш уразливі до зимових холодів і потребують найбільшої підготовки; найпростіші для вирощування та догляду – кущові.

Обов’язково дайте їм багато води, перш ніж земля замерзне, але не удобрюйте і не обрізайте їх. Щоб захистити кореневі кульки від замерзання, нагромаджуйте додатковий ґрунт навколо їх основи. Додайте шар соломи, листя або іншої мульчі поверх грунтового горбка, а потім закріпіть кругом з дротяної сітки.

Читайте також: Як правильно обрізати яблуню восени: п’ять основних правил


Не пропустіть