Медики стверджують: жирні кислоти омега-3 допомагають серцю відновлюватися після інфаркту

Жирні кислоти Омега-3 є незамінними жирами, які потрібні організму з багатьох причин: вони є важливими компонентами клітинних мембран, підтримують здоров’я серця завдяки протизапальним властивостям. Відповідно до недавнього дослідження, омега-3 жирні кислоти роблять для серця навіть більше, ніж вважалося раніше – допомагають відновитися після інфаркту.

Вчені з Бостона (США) виявили, що пацієнти, які перенесли інфаркт, отримували користь від прийому високих доз омега-3 жирних кислот протягом шести місяців. Омега-3 зменшували негативні зміни, зазвичай викликані інфарктом в лівому шлуночку, зменшували рубцювання серцевого м’яза і запалення в кровоносних судинах.

Що відбувається з серцем після інфаркту?

Одним з наслідків гострого інфаркту міокарда є те, що серце втрачає м’язову тканину. Це змушує орган піддаватися ремоделюванню для адаптації, поки він знаходиться в процесі відновлення. Лівий шлуночок – одна з двох великих камер, які збирають і видаляють кров – звичайно є тією частиною серця, яка зазнає різких змін.

Під час ремоделювання розмір, форма і функція лівого шлуночка змінюються несприятливо. Процес вважається прогресуючим і в кінцевому підсумку призводить до дисфункції шлуночків, аритмії і поганого прогнозу. Отже, лікарі завжди намагаються зупинити це ремоделювання за допомогою ліків, таких як нейрогормональні блокатори.

«Серцева недостатність залишається серйозною проблемою після інфаркту, незважаючи на лікування у нас є і досягнення в області інтервенційної допомоги. Наші результати показують, що омега-3 жирні кислоти є безпечним і ефективним засобом для поліпшення ремоделювання серця. Це може стати перспективним фактором в зниженні частоти серцевої недостатності або смерті, які є серйозним тягарем для здоров’я пацієнтів після інфаркту», – говорить Раймонд Квон, старший автор дослідження для ScienceDaily.


Не пропустіть