Лікарі назвали 10 продуктів і нутрієнтів, які дійсно уповільнюють старіння

Існує безліч теорій старіння, одна з яких пов’язана зі структурою клітини. У кожній клітині є пероксисоми – органели, які містять ферменти (редуктази), що уповільнюють старіння. Якщо цих ферментів стає мало, а з віком кількість пероксисом в клітинах невблаганно зменшується, клітина старіє. Але існують продукти, які здатні замістити ці ферменти. Такими «омолоджуючими продуктами» є компоненти-антиоксиданти, що працюють на підтримку молодості і життєдіяльності клітин. Розглянемо їх детальніше.

1. Біодоступна вода

Найголовнішим і основним продуктом, що допомагає зберегти молодість і красу, є вода з мінеральною композицією. Кількість і якість споживаної води (вона повинна бути збагаченою корисними мінералами, тобто бути біодоступною, близькою за складом до плазми крові) багато в чому впливає на здоров’я і молодість організму, оскільки ця «дорогоцінна рідина» впливає на стан і циркуляцію міжклітинного простору. Прикладом такого продукту є коралова вода. Саме від того, наскільки ефективно і активно відбувається рух в міжклітинному просторі, залежить реалізація генетичного потенціалу людини, тобто, кажучи простіше, термін життя клітин організму.

2. Амінокислоти

Амінокислоти, до числа яких належить лецитин, вкрай важливі для роботи мозку. Саме ці компоненти забезпечують його молодість, захищаючи відростки нейронів. Так, лецитин активізує інтелектуальну діяльність, творчу активність, покращує пам’ять, сприяє зниженню нервозності і дратівливості. Цей компонент збільшує частку «хорошого» і зменшує частку «поганого» холестерину, що дозволяє зменшити ризик серцевих захворювань. Лецитин в достатній кількості є в яйцях, а також в продуктах, що містять велику кількість жиру, – яловичій або курячій печінці, насінні і горіхах, рибі, соняшниковій олії і м’ясі.

Лецитин бере участь в регуляції жирового обміну – саме він виводить з організму жиророзчинні токсини, покращуючи процес детоксикації. Цей компонент прискорює структурне відновлення тканин печінки під час токсичного впливу ліків, вірусів, алкоголю, нікотину. Додаткове введення лецитину в раціон харчування попереджає втомлюваність очей і різні порушення зору, а також підвищує захист шкіри від вільних радикалів.

3. Рослинні ферменти

Не секрет, що після 35 років зменшується ферментативна активність в організмі людини, так що кількість ферментів, що виробляються, знижується. Додавання в раціон комплексу рослинних ферментів сприяє розрідженню крові, очищенню пристінкових відкладень судин, поліпшенню циркуляції крові – таким чином поліпшується кровопостачання органів і стає менше неперетравлених продуктів. Це, в свою чергу, сприяє омолодженню організму. Справа в тому, що саме кров і тканинна рідина створюють біосферний кругообіг води в організмі, від якості і динаміки якого залежить молодість і здоровий зовнішній вигляд людини.

Читайте також: Названо 5 типових причин раннього старіння

4. Кисломолочні продукти

Ще в кінці 19 століття була встановлена ​​важливість нормальної флори в тонкому кишечнику. Ілля Ілліч Мечников говорив про теорію старіння, пов’язану з порушенням мікрофлори, зокрема, порушенням «мікроклімату» в кишечнику. Він вважав, що порушена флора може викликати інтоксикацію і старіння організму. Тому для підтримки молодості флору потрібно оновлювати шляхом вживання продуктів з корисними бактеріями. Велика частина корисних бактерій міститься в кисломолочних продуктах.

5. Омега 3, 6, 9

Цей набір інгредієнтів є справжнім «внутрішнім косметологом» – він омолоджує організм зсередини на рівні клітин! Омега 3, 6, 9 сприяє оновленню клітинних мембран, велика частина яких складається з фосфоліпідів. Ми живемо в континентальній країні, де дуже мало свіжої риби, з якої можна було б природним шляхом отримати Омега 3, 6, 9. Крім того, цей інгредієнт зміцнює стінки судин.

6. Вітаміни С і Е

Вітаміни С і Е, а також інші антиоксиданти, що містяться у фруктах і овочах, працюють на імунну систему, що відповідає за захисні функції організму. Вітамін С також необхідний для синтезу колагену і гіалуронової кислоти, які впливають на стан і якість шкіри. Будучи активним антиоксидантом, вітамін С уповільнює процес старіння, захищає від зовнішніх негативних факторів і підвищує пружність шкіри. Хороше джерело вітаміну Е – горіхи і насіння, а вітамін C можна знайти в цитрусових.

7. Вітамін D

Без вітаміну D в кишечнику не засвоюється кальцій, в результаті чого існує висока вірогідність виникнення остеопорозу (кістки стають ламкими і крихкими). Вітамін D також важливий для імунної системи, він захищає від раку і корисний для здоров’я серця. Багаті вітаміном D сирий яєчний жовток, кисломолочні продукти, сир, вершкове масло, продукти моря. Крім того, з віком багато людей проводять менше часу на сонці, і сама здатність синтезувати «сонячний вітамін» через шкіру з часом також зменшується.

Читайте також: Лікарі назвали основні ознаки дефіциту мінералів і вітамінів

8. Продукти з вмістом сірки

Сірка – це структурний компонент найважливіших біомолекул: білків, в тому числі білків імунної системи, ферментів, гормонів. Вона входить до складу кератину – основного білка епідермісу шкіри, волосся і нігтів, бере участь в утворенні основних білків сполучної тканини – колагену і еластину. Тому з віком рекомендується приділяти особливу увагу кількості сірки, що надходить в організм. Продукти, що містять сірку – ті, які входять в щоденний раціон більшості людей, а саме: крупи, хлібобулочні та молочні вироби, бобові, овочі.

9. Біотин

Біотин широко поширений в природі і міститься як в продуктах рослинного, так і тваринного походження: печінка, бобові (соя, горох), яйця, дріжджі. Вітамін молодості і краси підтримує достатню кількість кератину в організмі, покращує стан волосся і шкіри, попереджає раннє посивіння волосся. Біотин також відповідає за структуру нігтів, усуваючи їх ламкість і розшарування, відновлює роботу сальних залоз, оскільки впливає на вміст жиру в клітинах шкіри, в тому числі шкіри голови.

10. Куркумін

Найбільше куркуміну містить куркума. Коріння куркуми кип’ятять, сушать і подрібнюють в порошок. Виходить спеція яскраво-оранжевого кольору. Куркумін в меншій концентрації міститься в полуниці. Цей інгредієнт відіграє важливу роль у підтримці синтезу гормонів – зокрема, тестостерону у чоловіків і в виробленні естрогену у жінок. Ці гормони впливають на статеву функцію, молодість організму і загальну активність людини.


Не пропустіть