Названо 5 типових причин раннього старіння

Вчені стверджують, що ознаки старіння у багатьох сучасних людей виникають раніше, ніж у їхніх предків. Експерти виділяють кілька причин такого передчасного старіння.

Стрес. На думку фахівців, стресовий фактор є першою причиною передчасного старіння всього організму в цілому і шкіри зокрема. Стрес є реакцією організму, який змушений функціонувати при несприятливих для нього обставинах. Зокрема, стрес виникає, коли організм отримує багато нездорової їжі і відчуває дефіцит вітамінів і мікроелементів, не отримує достатньо води, страждає від постійного недосипання, м’язової напруги і негативних думок. В результаті якісь процеси в ньому починають зупинятися, або прямують назад, і імунна система задіює всі сили, щоб скорегувати наслідки змін, що відбуваються. Як наслідок, організм стає беззахисним перед інфекціями, вірусами і бактеріями, в ньому підвищується ризик запалення. Все це посилює старіння, як фізичне, так і зовнішнє.

Дефіцит якісного сну. У сучасному суспільстві, в умовах життя в мегаполісах ця проблема – справжній бич людей. Незбалансоване харчування, буденні стреси, відсутність балансу між кількістю роботи і відпочинком, велика кількість інформації з гаджетів заважають організму повноцінно розслаблятися в нічний час. В результаті він не може отримати повне перезавантаження та виснажується. Тим часом, саме уві сні в ньому активно виробляються гормони молодості і краси: мелатонін і гормони росту. Щоб довго не старіти, спати потрібно достатньо, засинати в один і той же час, краще за все – до настання півночі.

В’ялі м’язи. Відсутність м’язового навантаження призводить до втрати тонусу в м’язах, їх обвисання і в підсумку – до тілесного старіння. Вчені відзначають, що будь-яка м’язова активність сприяє виробленню гормонів, що забезпечують тілу молодість. Наприклад, в мозку при цьому активізується синтез «гормонів задоволення» – ендорфіну, серотоніну, дофаміну. Цей гормональний фон забезпечує зниження рівня кортизолу в організмі, що добре позначається на стані шкіри, що важливо для підтримки краси і молодості тіла.

Погане харчування. Перш за все, з раннім старінням сучасних людей фахівці пов’язують вживання продуктів глибокої переробки, а також трансжирів. Ця їжа не забезпечує клітини необхідною кількістю мікроелементів і в результаті без належного харчування клітини починають гірше працювати і оновлюватися. Крім того, названі вище продукти негативно впливають на мікрофлору шлунково-кишкового тракту, а багато в чому саме від роботи кишечника залежить те, наскільки ми здорові і молодо виглядаємо.

Шкідливі звички. До звичок, які старять людей завчасно, експерти відносять, зокрема, депресивне сприйняття дійсності, яке відбивається на зовнішності у вигляді специфічної міміки, що робить обличчя старшим. Також в цьому переліку – відсутність фізичного навантаження, сутулість і неправильне положення тіла під час сну, постійна робота з гаджетами, що порушує положення голови.

 

Джерело Медик Форум
Не пропустіть