Імунна гімнастика: 3 вправи для підтримки здоров’я і профілактики вірусних захворювань

Рухова активність допомагає запустити імунні реакції в людському організмі. Зовсім необов’язково піддавати себе багатогодинним виснажливим тренуванням в спортзалах, часто помірних навантажень буває цілком достатньо.

Ці нескладні вправи допоможуть не тільки менше хворіти, але й здатні додати вашому тілу гнучкості, рухливості і зробити м’язи більш виразними.

1. Вправа на дихання

вправа для дихання

Вихідне положення – лежачи на спині або сидячи в розслабленому стані. Виконайте вдих, але не до кінця, зробіть паузу і скажіть в думках «один». Потім видихніть, але не до кінця, знову зробіть затримку дихання і знову скажіть подумки «один». Робіть цю вправу одну хвилину.

Тепер поступово додавайте відлік «один – два», потім, «один – два – три». Завдання дихальної гімнастики – постаратися досягти довгострокової затримки і збільшити тимчасовий цикл «вдих-видих».

Результатом цієї вправи може стати додаткове надходження еритроцитів в кров, підвищення насичення крові киснем і покращиться його доставка до тканин і клітинних структур.

2. Стрибаємо на місці

У цій вправі не обов’язково робити повноцінні стрибки, цілком достатньо, просто трохи підніматися на носках і робити струшування всього тулуба. При цьому, не потрібно щосили бити п’ятами по підлозі. Підстрибування має бути швидким і нижчим, ніж зі скакалкою. Рекомендується стрибати вранці, починати краще з декількох хвилин. Під час вправи, ви не повинні відчувати ніякого дискомфорту, тому тривалість виконання визначайте по своєму самопочуттю.

Результатом стрибків буде активізація роботи лімфатичних органів – важливих складових імунного апарату. Поліпшується циркуляція лімфи в організмі, знижується набряклість.

3. Нахили

нахили

Вихідне положення – стоячи, зі злегка розставленими ногами. Піднімайте руки вгору і робіть нахил вперед, прагнучи пальцями дістати підлогу. Не переживайте, якщо на початку не виходить і не прагніть до цього через силу. Згодом ви матимете розтяжку, яка допоможе робити всі вправи без зайвих зусиль. У такому положенні залишіться на кілька секунд, а потім повільно і плавно випрямляйтеся.

Виконайте нахили в різні боки. Робіть цю вправу 8-10 разів.

Виконання нахилів сприяє зміцненню всього м’язового корпусу, розслабленню напружених тканин. Вправа сприяє здоров’ю спини, особливо хребта і поліпшенню роботи всього організму.

Підтримуємо міцний імунітет:

  • слід частіше бувати на свіжому повітрі або провітрювати приміщення;
  • необхідно особливу увагу приділяти чистоті кімнат, і проводити вологе прибирання;
  • необхідно стежити за своїм раціоном, включати в харчування побільше рослинних продуктів в сезон їх дозрівання;
  • рекомендується більше рухатися, здійснювати піші прогулянки, хоча б по кімнаті з відкритою кватиркою. Рухова активність буде тримати організм в тонусі і сприяє зниженню ризику безлічі захворювань.

Всі рухи виконуються в повільному темпі, не слід до них приступати занадто різко, відразу після сну. Якщо є проблеми зі здоров’ям, то краще попередньо проконсультуватися з лікарем.

Не пропустіть