Хвороба Крона: 9 продуктів, які здатні полегшити її перебіг

Запалення шлунково-кишкового тракту – хвороба Крона – діагностується у кожних 3 чоловік на 100 тисяч населення. Лікарі досі не знають, що саме стає тригером захворювання, але попереджають: захворювання – хронічне, рецидиви і загострення будуть виникати навіть протягом усього життя. При хворобі Крона вогнища запалення з’являються на різних ділянках шлунково-кишкового тракту, але частіше за все уражаються термінальний відділ клубової кишки, ілео-цекальний відділ і товста кишка. На жаль, будь-якої спеціальної дієти для лікування або полегшення симптомів цієї хвороби не існує, але вживання певних продуктів може допомогти полегшити загальний стан під час нападу.

Вівсянка

У вівсі містяться два важливих пребіотика: поліфеноли і B-глюкан. Вони живлять наші корисні кишкові мікроби, яких зазвичай дуже мало у людей з хворобою Крона. Крім того, у вівсянці багато оксидантів, які мають протизапальну дію.

Чорниця

Дослідження, опубліковане в журналі Nutrients, підтвердило, що флавоніди мають виражену протизапальну дію при захворюваннях кишечника. Чорниця – справжній чемпіон за вмістом цих корисних речовин, а також багата клітковиною, яка дуже корисна для здоров’я нашого кишечника.

Лосось

Корисні жири омега-3, яких дуже багато в рибі жирних сортів, корисні не тільки для серця і травної системи: вони також можуть зменшити запалення і полегшити стан під час нападів.

Кістковий бульйон

У курячому або яловичому бульйоні багато фосфору, магнію і кальцію. А ще він легко перетравлюється, не перенапружуючи кишечник, забезпечуючи організм запасом сил, необхідних для боротьби з хворобою.

Кефір

Цей багатий пробіотиками кисломолочний напій надзвичайно корисний для людей з хворобою Крона, тому що він допомагає травному процесу вашого організму. Крім того, кефір допомагає запобігти шлунково-кишковим інфекціям, до яких люди з хворобою Крона особливо сприйнятливі.

Горіхова паста

Людям з хворобами кишечника і травної системи не рекомендується їсти горіхи і насіння, так як їх важко перетравлювати. А ось зроблені з них пасти або масла дуже корисні, оскільки містять корисні жирні кислоти, вітаміни, магній, калій і залізо – все це допомагає зменшити запалення і полегшити неприємні відчуття.

Яйця

Яйця – справжній Суперфуд, який варто їсти практично всім, в тому числі і людям з хворобою Крона. Яйця це джерело фолієвої кислоти, заліза, цинку, селену, вітаміну D, вітамінів групи В, холіну і лютеїну. У людей з хворобою Крона часто спостерігається дефіцит заліза і підвищена потреба в ньому, тому регулярне вживання яєць може допомогти полегшити стан і підтримати здоров’я.

Читайте також: Хвороби шлунку і кишечника: 7 головних причин їх розвитку

Свіжовичавлений овочевий сік

Свіжі овочі багаті нерозчинною клітковиною, яка зазвичай погано переноситься людьми з хворобою Крона. В овочевих фрешах практично немає клітковини, але зате багато антиоксидантів, вітамінів і мінералів.

Яблука

Лікарі рекомендують очищати шкірку, в якій багато клітковини, і їсти м’якоть яблук – свіжими або у вигляді пюре. У яблуках багато вітамінів, мінералів і антиоксидантів і найголовніше – пектину, який сприяє травленню, підсилюючи рухливість кишечника, що особливо важливо під час загострення хвороби.


Не пропустіть