Гіпертонія: 5 міфів, які можуть нас вбити

Підвищений артеріальний тиск – гіпертонія – одне з тих хронічних захворювань, ймовірність якого різко підвищується після 60 років, і яке, на жаль, може істотно скоротити термін нашого життя. Чим вищий у вас тиск, тим більше навантаження відчуває ваше серце і судини (в тому числі ті, що живлять головний мозок) і тим вищий ризик інфаркту або інсульту. Вже після 40 років лікарі рекомендують регулярно перевіряти рівень тиску і негайно звертатися до лікаря, якщо протягом тижня або довше його показник перевищує 130/90.

На жаль, навколо тиску, його показників, а також способу боротьби з підвищеним або зниженим тиском, існує багато міфів, деякі з яких відверто небезпечні – як для здоров’я, так і для життя. У цій статті ми розкажемо вам про найшкідливіші з них.

Міф: Небезпечний тільки високий тиск, а якщо він знижений, нічого страшного

Насправді: будь-яке відхилення від норми – завжди небезпечне, навіть якщо це відхилення в меншу сторону. На тлі різкого зниження тиску може статися ішемічний інсульт, у гіпотоніків з віком також може розвинутися гіпертонія, при якій навіть незначне підвищення «робочого» тиску переноситься дуже важко. Крім того, у людей з низьким «робочим» тиском часто бувають запаморочення, головний біль, вони швидко втомлюються.

Міф: Високий тиск можна визначити «на око»

Насправді: дійсно, іноді підвищений тиск може проявлятися за допомогою головного болю, шуму у вухах, слабкості, нудоти, оніміння обличчя і потемніння в очах. Але це ознаки тиску, що різко підвищився – в разі ж, коли гіпертензія наростає поступово, людина може не помічати ніяких змін в самопочутті і звернутися за допомогою вже тільки після того, як хвороба вступить в небезпечну стадію.

Міф: Ліки від тиску потрібно приймати, тільки якщо він підвищений

Насправді: такий підхід – найвірніший спосіб повністю зіпсувати здоров’я. Всі препарати, які призначає лікар мають накопичувальний ефект і підтримують безпечний рівень тиску тільки за умови постійного і регулярного прийому. При цьому найголовніше в терапії гіпертонії зовсім не прийом таблеток, а зміна способу життя – саме він врешті-решт може допомогти стабілізувати ситуацію.

Міф: Гіпертензію можна вилікувати народними методами

Насправді: існують деякі «аварійні» методи, за допомогою яких можна швидко знизити тиск, якщо під рукою немає ліків і відсутня можливість терміново звернутися до лікаря. Але ці заходи – екстрені і користуватися ними частіше, ніж один раз на рік, ні в якому разі не можна. Більш того, навіть якщо вам вдалося з їх допомогою успішно нормалізувати тиск, все одно варто при першій же можливості звернутися до лікаря. По-справжньому ж дієвих способів саме для лікування артеріальної гіпертензії у народної медицини немає. І чим довше ви відкладаєте візит до лікаря, ніж більшій небезпеці піддаєте своє здоров’я.

Міф: Високий тиск – це вікова хвороба, молодим можна не турбуватися

Насправді: артеріальна гіпертензія може розвинутися навіть у дітей, більш того, в останні роки зростає число випадків дитячої гіпертонії – в зв’язку з поширенням зайвої ваги і малорухливого способу життя. Малорухливий спосіб життя, нездорове харчування, звичка до паління, спадковість – всі ці фактори підвищують ризик гіпертонії навіть в дуже молодому віці. Саме тому важливо регулярно перевіряти свій артеріальний тиск і обов’язково звертатися до лікаря, якщо щось не в порядку.

Читайте також: Фахівці назвали 17 дієвих способів знизити високий артеріальний тиск


Не пропустіть