Експерти назвали 10 ознак, що ваші легені потребують термінової допомоги

Труднощі з диханням, задишка, тяжкість в грудях – ці ознаки того, що легені не справляються зі своїм завданням уже, здається, знають всі. Але є й менш очевидні симптоми, які можуть вказувати на серйозні хвороби органів дихання. Не пропустіть їх!

Набряки, біль або слабкість в ногах

Здавалося б, як можуть бути пов’язані легені і ноги? Але справа в тому, що хворобливість, набряклість, слабкість або оніміння однієї або обох ніг можуть бути проявом тромбозу глибоких вен – а при несприятливому розвитку ситуації згусток крові може розірватися і потрапити в ваші легені, викликати стан, який називається легеневою емболією. Якщо ви помітили незвичні відчуття в ногах і особливо якщо вони супроводжуються задишкою, болем в грудях або утрудненням дихання, терміново зверніться до лікаря!

Утруднене дихання

Стрес, грип та вірусні захворювання верхніх дихальних шляхів можуть супроводжуватися утрудненим диханням. Але, якщо цей стан не проходить протягом тривалого часу (довше двох тижнів), і, особливо, якщо супроводжується підвищеною або зниженою температурою, потрібно терміново звернутися до лікаря: можливо, захворювання перейшло в легені і у вас розвивається пневмонія.

Вам важко підніматися по сходах

Треба піднятися на другий або третій поверх, але ви не йдете по сходах, а віддаєте перевагу ліфту? Якщо справа не в втомі або ліні, а в тому, що у вас «збивається дихання» навіть від коротких навантажень, терміново зверніться до лікаря. Задишка без причини – один з найпоширеніших проявів ХОЗЛ – хронічної обструктивної хвороби легень, однієї з найбільш «смертельних» хвороб в світі. Задишка – це дуже серйозно, ніколи не ігноруйте цей симптом!

Ви не можете зробити глибокий вдих

Астма може розвиватися в будь-якому віці і серед причин, які можуть запустити її появу – хронічний синусит та інші вірусні захворювання. Як відзначають лікарі, багато дорослих пацієнтів до звернення до фахівця навіть не припускали, що у них розвивається астма – а між тим, це серйозне захворювання, яке може навіть загрожувати життю пацієнта. Якщо ви спостерігаєте хрипи в грудях або відчуваєте труднощі з глибоким диханням, якомога швидше зверніться до лікаря – що б це не було, його краще тримати під контролем!

Ваш голос змінився

Це дуже важливий симптом і вам варто обов’язково звернути увагу на своє здоров’я, якщо хтось із ваших близьких зауважив, що ваш голос почав звучати інакше. Звичайно, причиною може бути застуда або захриплість, які пройдуть через тиждень-другий, але якщо хрипота зберігається протягом тривалого часу, варто звернутися до лікаря – це може бути ще одним із симптомів ХОЗЛ.

Біль в плечі

Ще один симптом, який на перший погляд ніяк не пов’язаний з легенями, але який точно не варто ігнорувати: справа в тому, що деякі види пухлин, що розвиваються в легенях, можуть впливати на нерви, розташовані поруч з плечем. Так що, якщо ви не травмували і не затискали м’язи і з вашим хребтом теж все в порядку, а плече болить, швидше зверніться до лікаря.

Читайте також: Зарубіжні медики назвали 5 способів очистити легені і зменшити свої шанси захворіти на коронавірус

Ваші нігті змінюють колір

Потемніння нігтів або поява синюватого відтінку на них – привід бити на сполох. ХОЗЛ часто призводить до того, що тканини не отримують достатньо крові – і на губах, нігтях і навіть шкірі може з’являтися синюватий відтінок. Обов’язково зверніться до лікаря якомога швидше!

Ви схудли

Втрата ваги без видимих ​​причин – завжди привід звернутися до лікаря. Це один з найпоширеніших симптомів деяких видів раку, а також це може бути проявом ХОЗЛ. Обов’язково зверніться до лікаря якомога швидше, якщо ви схудли, хоча не робили для цього ніяких зусиль, не змінювали свій раціон і спосіб життя!

У вас болі у верхній частині тулуба

Боіль у грудях, в області пахв, суглобах, м’язах, в області плеча і навіть ключиці – все це також ознака абсолютно різних хвороб легенів, від фіброзу або пневмонії до раку. Звертайтеся до лікаря, якщо ці відчуття не проходять протягом декількох днів, навіть якщо немає ніяких інших симптомів!

Читайте також: Лікарі-пульмонологи назвали прості продукти для захисту легенів від вірусів

«Свистяче» дихання

Особливо варто насторожитися, якщо свист посилюється вранці – це може бути ранньою ознакою хронічної обструктивної хвороби легень або навіть астми. У будь-якому випадку, якщо вдихи і видихи супроводжуються свистом або хрипом, потрібно звертатися до лікаря.


Не пропустіть