Дерматолог назвав кращі способи позбутися від постакне

Акне (вугрова хвороба) – захворювання, пов’язане з порушенням функціонування сальних залоз шкіри. Але є ще і постакне – сліди або рубці після акне, з якими дуже складно справлятися. Але все-таки можна. Детальніше про це розповість лікар-косметолог, дерматолог Олексій Парамонов.

Лікування акне має грунтуватися на принципах доказової медицини – тільки так можна ефективно впоратися з проблемою. Коли як після акне досягнута стійка ремісія дерматологічними методами, можна переходити до усунення наслідків вугрової хвороби, лікування так званого симптомокомплексу постакне.

Яке буває постакне

Постзапальна гіперпігментація

Постзапальна гіперпігментація утворюється внаслідок підвищеної роботи клітин-меланоцитів в зоні запалення, яка присутня при появі гнійників і вузликів. Така пігментація існує тривалий час. До додаткових факторів, які підсилюють відкладення пігменту меланіну в шкірі після акне, відносяться сонячна інсоляція і видавлювання окремих елементів висипу. Гіперпігментація – це результат поверхневого пошкодження шкіри при акне.

Атрофічні рубці

При глибокому пошкодженні шкіри від акне залишаються рубці. Вони формуються при важких формах акне (флегмонозних і конглобатних). Рубці після акне можуть бути атрофічними або змішаними з нерівними краями. За формою атрофічні рубці бувають: сколені, квадратні і округлі. Часто атрофічні рубці бувають бліді, депігментовані.

Застійні судинні плями

Застійні плями після прищів виникають через порушення мікроциркуляції крові після запального процесу. Новоутворені судини, необхідні для відновлення пошкоджених ділянок, і сприяють формуванню застійних запальних плям. Застійні плями можуть існувати досить тривалий час і завдавати великих неприємностей.

Чому це відбувається?

  • пізно почате лікування;
  • неадекватне лікування;
  • важкі форми акне;
  • тривало протікаюче акне;
  • глибокі запальні елементи;
  • видавлювання прищів і травматизація шкіри.

Як позбутися від слідів прищів на обличчі

Хімічні пілінги

Застосовуються як поверхневі (саліциловий, гліколевий, молочний, азелаїновий), Так і серединні (ТСА (трихлороцтовий) 15-30%, ретиноловий, пілінг Джесснера). Існують також інноваційні системи пілінгів (наприклад, біорепіл), які володіють не тільки відбілюючою, відлущувальною, але і біоревіталізуючою дією. При цьому вони не мають тривалої реабілітації, не дають почервоніння і сильного лущення.

Підібрати відповідний пілінг може тільки грамотний лікар-косметолог, тому що всі ці пілінги мають окремі показання та протипоказання, а також особливості застосування. Пілінги ефективні при лікуванні наступних проявів постакне: застійні судинні плями, неглибокі рубці квадратної форми.

4D мікронідлінг

Для усунення рубців без використання лазера застосовується 4D-мікронідлінг, що володіє вираженою лікувальною дією. Принцип її роботи заснований на тому, що спеціальним апаратом в шкірі робляться мікропори, за рахунок чого вирівнюється її рельєф. А також цим апаратом вносяться в глибокі шари шкіри спеціальні речовини, які прибирають основні прояви постакне. Ця процедура прибирає в тому числі і застійні плями.

Лазерне шліфування

Лазер ефективно усуває прояви круглих і квадратних атрофічних рубців. Для цього застосовуються СО2 і ербієвий лазер.

Ін’єкції філерів

Для заповнення рубців і вирівнювання рельєфу шкіри застосовуються філери на основі гіалуронової кислоти або колагену. При введенні філлера відбувається не тільки заповнення порожнечі і заповнення відсутнього об’єму в зоні рубця, а й активізація власних процесів відновлення шкірних покривів.

Мезотерапія і біоревіталізація

При цьому методі в шкіру вводиться спеціальний препарат, що містить вітаміни, ферменти, нуклеїнові та амінокислоти. Для лікування рубців розроблені схеми обколювання спеціальними ферментними препаратами, які дозволяють значно скорочувати їх. Мезотерапія із застосуванням спеціальних сироваток надає освітлюючу дію, прибирає застійні плями. Процедура біоревіталізації з гіалуроновою кислотою нормалізує обмін речовин в шкірі і сприяє розсмоктуванню слідів постакне.

На закінчення хочеться відзначити, що тільки комплексний вплив у вигляді комбінації різних методів надає найкращий ефект і дозволяє в найкоротші терміни прибрати прояви постакне.

Читайте також: Що робити, якщо у вас сильно випадає волосся


Не пропустіть