Цироз, гепатит або рак печінки. Медики назвали 4 ознаки, які не можна ігнорувати

Для хвороб печінки – цирозу, гепатиту, раку – характерний безболісний розвиток на початковій стадії, тому їх довго не помічають. Існують чотири ознаки, які не можна ігнорувати, оскільки вони вказують на небезпечні патології.

Алкоголь, жирна дієта, деякі віруси можуть завдати шкоди печінці, порушивши її роботу, спровокувавши згубне для органу запалення.

Але як дізнатися, що печінка пошкоджена і страждає?

«Найнебезпечніші хвороби печінки, цироз, гепатит або рак не викликають явного болю на початковій стадії. Постраждалі люди рідко помічають їхні перші ознаки», – розповіли німецькі медики.

Фахівці назвали чотири ознаки, які не можна ігнорувати, – вони можуть бути сигналами небезпечних руйнівних процесів.

Зміна кольору сечі. Коричневий відтінок сечі – ймовірний симптом цирозу печінки, що характеризується сильним пошкодженням тканин печінки внаслідок зловживання алкоголем або хронічного захворювання. Але також це може вказувати на гепатит, викликаний вірусом.

Очне яблуко жовте замість білого. Ще одна можлива ознака гепатиту. Іноді подібна зміна виникає через синдром Жильбера (також відомий як хвороба Мейленграхта), для якого властиве зниження активності специфічного ферменту і підвищення концентрації білірубіну в крові. Його неспецифічними симптомами, крім жовтушності, є біль в животі, розлади травлення (нудота, відрижка, закреп, діарея), втома, загальне нездужання, тривожність.

Відчуття тиску в правій верхній частині живота. Печінка в основному займає праву верхню частину живота. Якщо в цій області відчувається тиск, це може вказувати на ожиріння печінки. Надлишок жиру може бути наслідком зловживання алкоголем або неправильного харчування, що провокує загальну огрядність. Жирна печінка перестає адекватно виконувати свою головну фільтруючу функцію, що підвищує концентрацію потенційно токсичних речовин – при цьому часто виникає втома, труднощі з концентрацією уваги.

Зелене кільце навколо райдужної оболонки. Зелене або коричневе кільце на рогівці зустрічається при хворобі Вільсона, що є спадковою. При цій недузі в печінці накопичується мідь, тому патологію важливо розпізнати на ранній стадії, щоб не допустити летального результату.


Не пропустіть