Чому корисно залишати коріння капусти на грядках до самої весни

Якщо хочете, щоб грунт швидко відновився після збору врожаю, не прибирайте з грядок коріння капусти до настання весни. Цей нехитрий прийом допоможе заощадити сили, позбавить від необхідності використання різних добрив.

Перегній

У процесі росту і дозрівання капуста витягує з грунту велику кількість поживних речовин. В кінці дачного сезону ділянці потрібне повноцінне відновлення.

На допомогу приходять добрива або сидерати, але якщо ви вирішите залишити коріння капусти на грядках, за зиму воно повністю перегниє і перетвориться в натуральну підгодівлю.

У їх складі багато фосфору, йоду, кальцію, заліза і магнію, які легко заповнять брак поживних речовин в грунті.

Їжа для хробаків

Навесні, коли земля повністю відтане, рослинні залишки, що не згнили, залучать на город велику кількість дощових черв’яків.

Пропускаючи через свою травну систему грунт і залишки овочів, черви перероблятимуть їх в гумус – поживна речовина, яка необхідна рослинам для нормального розвитку.

Крім того, черви прекрасно покращують структуру ґрунту, роблять її більш легкою, що забезпечує доступ кисню до кореневої системи рослин.

Мінімум затрат

Залишаючи коріння в землі, вам не доведеться витрачати час і сили на те, щоб їх вибрати. Використавши такий натуральний варіант підживлення, ви позбудетеся від необхідності купувати спеціальні добрива або сіяти на ділянці сидерати.

При використанні останніх необхідно дочекатися моменту, коли зелень підросте, потім скосити її і закласти в грунт. Цього можна уникнути, залишивши після збирання качанів коріння на грядках.

Альтернатива сидератів

Коренева система капусти містить в своєму складі велику кількість поживних компонентів, які легко можуть відновити виснажену за дачний сезон землю.

Зазвичай для цієї мети ділянку засівають сидератами, але з ними буде набагато більше клопоту, ніж з кореневою системою прибраного врожаю, просто залишеного на городі.

Винятки

Отримати користь можна не з усіх рослинних залишків, а тільки з повністю здорових. Якщо під час збору врожаю на овочах було виявлено ознаки попелиці, кили (грибкова інфекція) або іншого захворювання, коріння потрібно не просто прибрати, а забрати за межі городу і спалити.

Залишені в землі частини заражених рослин в наступному році зведуть шанси виростити здоровий врожай до мінімуму.

Разом з корінням взимку на грядках можна залишати навіть нижнє листя капусти. За зиму воно перегниє, а залишки можна буде розкидати по ділянці і закласти в грунт разом з іншими добривами.

Читайте також: Посів та закладення сидератів у грунт восени: 5 основних правил


Не пропустіть