Чого категорично не можна робити при виявленні сивини, а що потрібно зробити обов’язково

Рано чи пізно кожна з нас зіткнеться (а хтось вже зіткнувся) з появою “сріблястих ниток” у волоссі. І, незалежно від того, чи хочете ви залишитися природною або ж бажаєте негайно позбутися від сивини, є певні правила, яких ми щиро радимо вам дотримуватися.

Не можна висмикувати сиві волосини

По-перше, це марно: якщо конкретний волосяний фолікул більше не здатний наповнити волосся пігментом, то від висмикування волосся нічого не зміниться. По-друге, ослаблений фолікул може взагалі більше не виростити нове волосся. По-третє, при висмикуванні волосин ви можете пошкодити фолікули, які знаходяться поруч, і замість одного сивого волоска з’являться 3 або 5.

Не знебарвлюйте волосся, якщо ви брюнетка

Так, сивина на темному волоссі помітніша, але різко переходити на світлу сторону – така собі ідея. Дуже мало кому пасують радикальні перетворення, а саме по собі знебарвлення дуже псує волосся. І замість кількох сріблястих пасом ви отримаєте перепалені сухі та ламкі локони. Якщо сивина вам не до душі, краще затонувати сиві ділянки в близький до природного колір або – якщо ви прихильниця більш радикальних заходів – можна зробити стійке фарбування в свій же колір. Але пам’ятайте: сиве волосся більш пористе, і вимиватися з нього фарба буде швидше.

Прийшов час змінити засоби для догляду

У міру того, як волосся втрачає меланін, воно може позбуватися своїх еластичних властивостей. «Це міф, що сиве волосся грубше – насправді воно набагато тонше, хоча його текстура змінюється. Одночасно сповільнюється робота сальних залоз на шкірі голови, що призводить до сухості волосся», – пояснює трихолог Джозеф Цінкотта. Сухі локони, будучи нездатними відбивати світло, виглядають тьмяними і погано промитими, звідки і ростуть ноги у міфу про те, що сивина завжди виглядає неохайно. Необхідно приділяти більше уваги засобам, що надають волоссю блиску та розгладжують його. Джозеф рекомендує вибирати формули, які підходять для тендітного, ламкого або фарбованого волосся, засоби, що дбайливо очищають, і в обов’язковому порядку наносити на волосся олії, які надають пасмам здорового вигляду.

Використовуйте антиоксиданти

Так уже влаштоване сиве волосся: не маючи ніякого пігменту, воно вбирає все, що є в повітрі, – від нікотинового диму до вихлопних газів. І без належного догляду сивина набуває жовтого відтінку. Блондинок це не повинно надто хвилювати, навпаки, це може бути навіть бонусом: сиві пасма по відтінку будуть ближчими до тих, що мають колір. А ось на темному волоссі жовті пасма виглядають не дуже. Чи врятує бузковий шампунь: його часто рекомендують власницям платинового блонду, але є і спеціальні серії, які призначені саме для сивого волосся. Бузковий пігмент нейтралізує жовтизну, а антиоксиданти, що містяться в складі засобу, допомагають захистити здоров’я волосся від усякої гидоти, що надходить ззовні.

Не сушіть волосся гарячим феном

Сиве волосся більш крихке і дуже, ДУЖЕ погано переносить нагрівання. Якщо для того, щоб висушити його природним шляхом, потрібно надто багато часу, перемкніть фен на низьку температуру. Замініть витягування пасом за допомогою плойки дбайливим брашингом або використовуйте “кучерявий метод” , якщо волосся у вас хоча б трохи в’ється від природи.

Перевіряйте склад шампуню

Вашого головного ворога звуть диметикон – це один з видів силікону, який зазвичай використовується в недорогих засобах для волосся. Диметикон не розчинний у воді, тому, якщо міститься у великих кількостях в продуктах, він забивається в лусочки волосся, особливо сивого, і перетворює його в мляві пасма. Позбутися від диметикону в лусочках можна тільки за допомогою шампунів глибокого очищення, але вони, в свою чергу, сушать волосся. Так що краще перейти на легкі шампуні без цього інгредієнта в складі.

Не варто нехтувати головними уборами на сонці

Ультрафіолет «обожнює» сиве волосся, змінюючи його відтінок, якщо висловлюватися простіше, він ніби підсмажує його. І привіт, така ненависна нам жовтизна. Тому, носіть влітку капелюхи, панами, хустки – ну або придбайте спеціальні засоби для захисту волосся від сонця!

Не сідайте на дієту

Цикл життя сивого волосся менший, ніж пігментованого, тому сивина часто супроводжується порідінням волосся. Трихологи вважають, що раціон, що містить менше 1500 калорій на добу, сам по собі може стати причиною втрати волосся, а при сивині строгі дієти практично гарантовано ведуть до неприємних наслідків. І пам’ятайте: основний структурний елемент стрижня волосся – це білок, тобто амінокислоти. І їх в раціоні повинно бути достатньо або навіть трохи більше середньої норми, щоб ваша шевелюра залишалася густою.

Читайте також: Тренди осені 2021: наймодніші варіанти фарбування волосся


Не пропустіть