Час для домашніх клопотів: як прибирання піднімає настрій

Навесні ми більше часу приділяємо прибиранню, влаштовуємо « генеральне» миття вікон і шаф, перебираємо свій гардероб. І це позитивно впливає не тільки на наше здоров’я, але і покращує настрій.

Проведене нещодавно опитування 2000 американців з’ясувало, що 70% раді виконаним завданням на день, 61% таким чином позбавляється від стресу, а 54% – релаксує.

Інше дослідження показало, що ті, хто неспішно миє посуд, вдихаючи запах побутової хімії і відчуваючи температуру води рукою, знижують свою нервозність на 27% і підвищують «ментальну натхненність» на 25%.

Чому ж прибирання так добре впливає на людей? Вся справа в контролі. Ми хочемо робити що-небудь, коли тривожимося, і це заняття повинно бути повністю під нашим контролем і відповідальністю. Домашні турботи – відмінний вибір!
Крім того, погляд на брудні полички багатьох дратує. А якщо витерти пил, справа буде зроблено і настрій підніметься.

Те ж і з порядком. Бардак асоціюється в мозку з негативними емоціями (конфуз, лють, занепокоєння), а чистота – з позитивними (щастя, спокій, гарний настрій). Виявляється, жінки, що живуть в захаращеному просторі, частіше страждають від підвищеного рівня кортизолу.

Тим же, у кого від виду бардаку серце не кевкає, вчені пропонують почати з п’ятихвилинок чистоти. Завантажити білизну в пральну машину, витерти пил з шафи, пропилососити в одній кімнаті – багато чого можна встигнути за 5 хвилин! Цілком можливо, ви і не здогадувалися, що бруд і бардак погано впливають на ваш настрій.

Джерело

Не пропустіть