Британська лікарка розповіла, як захиститися від тромбів під час пандемії

Утворення тромбів є одним з найнебезпечніших ускладнень, що виникає при зараженні коронавірусом. Щоб уникнути поширеного під час пандемії порушення, краще заздалегідь прийняти деякі заходи – які саме, розповіла британська лікарка Беверлі Хант.

Вона констатує: коронавірусна інфекція, що стала причиною пануючої сьогодні пандемії, може супроводжуватися порушенням згортання крові і тромбозом.

«У важких пацієнтів з COVID-19 може бути неймовірно липка кров, що провокує розвиток тромбозу глибоких вен», – зауважила медик.

Виникнення тромбів може мати найдраматичніші наслідки у вигляді легеневої тромбоемболії, інфаркту, інсульту. Ці згустки можуть розноситися кровотоком і блокувати кровопостачання у венах, артеріях. Ускладнюється проблема тим, що під час пандемії спосіб життя багатьох людей стає малорухливим через карантин і самоізоляцію, а також через необхідність працювати з дому.

Говорячи про те, як захиститися від тромбів, британський медик пояснила: не можна допускати тривалого сидіння на стільці, довгої нерухомості.

«Дуже важливо залишатися мобільним. Якщо ви працюєте вдома, необхідно кожну годину вставати з місця і якось рухатися, робити розминку, вправи», – розповіла професорка Хант.

Також, за словами експерта, важливо вживати достатню кількість рідини, перш за все, чистої води. Недолік вологи є визнаним фактором ризику розвитку згустків крові, сказала Хант.

Крім того, важливо контролювати харчування – їсти більше свіжих натуральних, необроблених продуктів, нерафінованих рослинних олій: вони найефективніше підтримують судини в хорошій формі.


Не пропустіть