8 ознак захворювань, про які говорить твоє обличчя

Деякі риси обличчя і особливості шкіри говорять дуже багато про стан здоров’я – потрібно тільки придивитися до них.

На консультації лікар не тільки слухає, а й уважно оглядає твоє обличчя – бо навіть на ньому можна побачити симптоми хвороб. Випередивши фахівця, можна навчитися бачити всі неприємності самостійно.

Лущиться шкіра або губи

Надмірна сухість шкіри може вказувати на зневоднення. Також це може бути симптомом серйознішої проблеми, наприклад, гіпотиреозу (недостатній рівень вироблення гормонів щитовидної залози) або діабету. Інші ознаки гіпотиреозу – частий озноб, втома, збільшення ваги. Серед симптомів діабету – сильна спрага, часте сечовипускання і втрата чіткості зору.

Також лущення може вказувати на екзему, псоріаз, дерматит або алергічну реакцію.

Волосся на обличчі

Небажані волоски, особливо уздовж лінії підборіддя, верхньої губи можуть бути симптомом полікістозу яєчників або гормонального дисбалансу , при якому підвищується рівень чоловічих гормонів. Але не варто панікувати, якщо ти знайома з цією проблемою давно і без додаткових ознак -це може бути просто успадкована риса зовнішності.

Жовті плями на повіках

Такі плями називаються Ксантелазми. Це відкладений під шкірою холестерин , і він говорить про підвищений ризик серцевих захворювань. Плями можуть бути різного розміру – від зовсім маленьких до об’ємних, можуть бути зовсім не яскравими або насичено жовтими. Як правильно, вони опуклі.

Читайте також: Лікарі назвали 10 продуктів і нутрієнтів, які дійсно уповільнюють старіння

Мішки під очима

Набряклі, втомлені очі можуть говорити про хронічну алергію, яка розширює кровоносні судини. Це створює набряк або синці темно-пурпурного кольору. Інші можливі винуватці – гіпотеріоз і синдром нічного апное (хропіння).

Занадто бліда шкіра

Навіть незначна блідість може свідчити про те, що в організмі щось не так. Часто блідість – ознака анемії. Жовтий тон вказує на захворювання печінки. Синюватий відтінок губ (і нігтів) може говорити про хвороби серця та легень.

Асиметрія обличчя

Це може бути однією з ознак інсульту. Він може статися непомітно, але відбитися на обличчі. Іноді асиметрія супроводжується онімінням частини обличчя або неможливістю повністю посміхнутися. Можуть бути також проблеми з мовою.

Також асиметрія може бути наслідком паралічу. Але інсульт необхідно виключити в першу чергу. Він може супроводжуватися слабкістю в руках і ногах, двоїнням в очах.

Читайте також: Без пластики і уколів: 5 вправ на кожен день, які підтягнуть обличчя

Висип і плями

Висипом на шкірі можуть проявитися проблеми з травленням. Сверблячі скупчення невеликих червоних горбків іноді говорять про целіакію ( непереносимість глютену). Висип у формі метелика на вилицях і переніссі може бути ознакою ще одного аутоімунного захворювання – вовчака. І звичайно ж, висип можуть викликати алергія або екзема.

Нові родимки

Більшість родимок зазвичай не є приводом для занепокоєння. Але щоб бути в безпеці, будь-які нові родимки і цятки варто перевіряти у дерматолога. Вони можуть бути ознаками вроджених синдромів, які піддаються лікуванню, або ж раку шкіри, одного з найнебезпечніших видів онкології.


Не пропустіть