6 засобів для схуднення, які насправді дуже шкідливі для здоров’я

Набрати зайві кілограми легко, а ось як позбутися від них? Іноді щоб швидко досягти результату – отримати фігуру своєї мрії – люди прагнуть знайти «чарівні пігулки». Але, чи нешкідливі вони для здоров’я?

Пігулки для схуднення – добро чи зло?

Часто препарати, які користуються попитом у тих, хто хоче швидко і не напружуючись вирішити проблему з надмірною вагою, відпускаються тільки за рецептом і можуть бути призначені лише лікарем-дієтологом за особливими показниками. Наприклад, для лікування ожиріння.

Для схуднення фахівець їх випише в тому випадку, коли індекс маси тіла (ІМТ) більше 30, і навіть дотримання режиму харчування і регулярні тренування протягом півроку не дали результату. У цього правила немає винятків: інакше лікарські засоби принесуть не користь, а шкоду здоров’ю – часом, непоправну. Сигналом до того, що препарат не призначений для боротьби з кілограмами, має послужити відсутність напису «ожиріння» в переліку показань до застосування.

Крім засобыв, які можна придбати в аптеці, є цілий список «чудодійних» пігулок, в рекламі яких йдеться про те, що вони допоможуть скинути 10-20 кг за місяць без дієт і спортзалу. Такі еліксири стрункості неважко знайти в інтернеті. Нюанс: вони не дозволені до продажу в Україні, поширюються через сумнівні інтернет-магазини і часто не мають показань, як засобу для зниження ваги.

Капсули з … гельмінтами

Цей екстремальний метод схуднути був популярний на пострадянському просторі. Нерідко отримані результати змушували його прихильників забувати про те, що разом із зайвими кілограмами паразити висмоктують і життєві соки. Ефект дійсно досягався швидко: ціна успіху – анемія, що знижує імунітет, нестача вітамінів, проблеми з шлунково-кишковим трактом, нервозність, безсоння. До речі, позбутися від таких «лікарів» самостійно теж не вийде: іноді зробити це можна тільки шляхом хірургічного втручання.

Діуретики

Треба виглядати бездоганно на важливому заході, а натягнути сукню не вдається? Вихід є, кажуть диванні експерти на численних форумах в мережі. Варто прийняти напередодні сечогінний препарат – і вуаля: кількох прикрих кілограмів ніби й не було – наряд сидить відмінно. Те, що такий спосіб веде до виведення з організму калію і різкого падіння тиску, запаморочення, головного болю і не тільки, чомусь в розрахунок не береться. Але навіть якщо людина готова піти на такі жертви, не варто забувати: після припинення прийому діуретиків виведена рідина відновиться.

Тайські таблетки

Зірки теж хочуть бути стрункими, і в гонитві за красою, як прості смертні, готові вірити в чарівну силу екзотичних зіллячок. Мало того – рекомендувати «перевірений на собі спосіб» в мережі, запевняючи, що всього за місяць можна легко скинути десяток-другий кілограмів. Під час такої рекламної кампанії вони не говорять про те, що виробник (до речі, хто він і де знаходиться?) не несе відповідальності за наслідки, а самі препарати не зареєстровані в нашій країні і, за даними незалежних експертів, містять наркотичні речовини. Наслідки – залежність, збої в роботі травної та нервової систем.

Жироспалювачі

«Доросла дівчина, а як дитина, тягнеш в рот всяку гидоту», – картав професор Преображенський з булгаковського «Собачого серця» свою помічницю по господарству. Те ж саме варто було б сказати тим, хто за допомогою таких препаратів намагається скинути вагу. Як запевняють розповсюджувачі, вони допомагають вирішити проблему в рази ефективніше, ніж інші засоби. Нюанс: як правило, у нас вони продаються нелегально (деякі не зареєстровані навіть як БАДи), а їх вживання може призвести до летального результату. Побічні ефекти – негативний вплив на репродуктивну і серцево-судинну системи, ураження кісткового мозку, гіпертермія та некрози тканин, алергічні реакції, нудота, патології шлунково-кишкового тракту. При систематичному прийомі деяких з них підвищується ризик розвитку серцевих катастроф.

Регулятори апетиту

Аноректики – засоби, що пригнічують апетит і підсилюють відчуття насичення. Приймати їх також можна тільки за призначенням лікаря – після обстеження і в рамках терапії ожиріння у пацієнтів, чий показник індексу маси тіла перевищує 27-30 кг / м2, несприйнятливих до дієти і фізичних навантажень протягом шести місяців. Але і в цьому випадку не можна забувати, що регулятори апетиту невипадково відпускаються лише за рецептом: вони мають солідний список побічних ефектів, в числі яких проблеми зі сном, запаморочення, дратівливість, нервове виснаження.

Антидепресанти

Деякі хороші люди, які вважають, що їх “занадто багато”, впевнені: легкі антидепресанти допомагають швидше усунути основні причини переїдання і мають менше побічних явищ. Однак більшість таких препаратів – рецептурні і призначені виключно для лікування депресій і нервової булімії (нападів обжерливості), але протипоказані для боротьби з ожирінням.

«Чарівна пігулка» або ЗСЖ?

Таким чином, зілля, прийнявши яке можна миттєво знайти ідеальну вагу, ще не винайшли. Засоби, що рекламуються в мережі, мають великий перелік побічних ефектів. Не варто сподіватися, що вони можуть і не проявитися, адже ризик досить високий: на кону здоров’я. Схуднути і зміцнити його можна, споживаючи трохи менше калорій, ніж витрачається. При цьому важливо, щоб харчування було збалансованим за принципом дефіциту калорій, а в розпорядок дня включені фізичні навантаження – ось найнадійніший і перевірений часом спосіб отримати потрібну форму.

Читайте також: 10 неочевидних причин, які заважають тобі схуднути на дієті

Не пропустіть