5 вправ для здорової спини від рефлексотерапевта

Хвороби хребта – одні з найбільш поширених патологій в нашому світі, причому багато з них носять хронічні форми. Біль в спині не дозволяє нормально працювати, відпочивати, через нього люди зловживають сильнодіючими препаратами, ще сильніше погіршують здоров’я і самопочуття. Але, виявляється, на планеті є цілі племена, які не знають, що таке проблеми з хребтом.

Ці люди належать до різних етнічних груп, але мають одну загальну особливість – їх хребет нагадує букву J, а не S, характерну для більшості. Біохімік і рефлексотерапевт Естер Гоклен за допомогою 5 вправ, постаралася змінити форму хребта і повністю вилікувала спину.

1. Обертаємо плечима

Трохи підніміть плечі, плавно відведіть їх назад і потім опускайте обертаючими рухами. Тримайте руки вільно, великі пальці повинні розташовуватися зовні. Це найфізіологічніша поза для людини.

2. Подовжуємо хребет

Випряміть спину, розправте плечі. Глибоко вдихніть і потягніться вгору. Не опускайтеся до тих пір, поки виконуєте видих. Потім, продовжуючи залишатися на тій же висоті, знову зробіть вдих, «підростаючи» ще трохи вище. Також продовжуйте утримувати нову висоту під час видиху. Крім подовження хребта, ця вправа допоможе зміцнити м’язи живота.

3. Ходимо, стискаючи сідниці

Представники цих племен ходять, стискаючи сідничні м’язи, як тільки виконують крок. Це допомагає сформувати пружні міцні сідниці, добре підтримують нижню частину спини. Стискайте сідниці при кожному кроці, це допоможе позбутися від болю в попереку.

4. Не піднімайте підборіддя

Як тільки ваше підборіддя піднімається, м’язи задньої поверхні шиї трохи сплющуються, створюючи напругу в шиї. Привчіться тримати підборіддя паралельно підлозі, для тренування можете покласти на голову легку книгу або згорнутий рушник, заодно, це трохи подовжить шию.

5. Не сидіть прямо

Гоклен стверджує, що намагання випрямити спину, призводять до неправильного прогину хребта – форма арки. Це і провокує біль в спині, шиї, попереку. Слід відкрити грудну клітку, за допомогою обертань плечима і глибоко дихати, подовжуючи хребет.

Читайте також: Вправи, які подарують вам плоский живіт і тонку талію


Не пропустіть